پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا آل یاسین

تعداد سوال: ۱

درمان زرد شدن سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۹۳۰

سلام من حدود سه ماه پیش یه سانسوریا پا کوتاه هدیه گرفتم تا دوهفته پیش سرحال بود وپا جوش داشت اما بعداز اولین کود دهی برگ‌ها زرد و آبکی شده کود را از گل خونه خریدم و اسمی روش نداره میشه کاری برای گلدونم کرد ممنونم راهنمایی کنید

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۲۰:۴۲:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۲۱:۵۷:۱۸

علیرضا آل یاسین

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۲ ۲۲:۱۹:۱۶

کارشناس شماره ۱

برگ زرد رو جدا کنید و سنگریزه های روی گلدون رو بردارید و ببینید برگهای دیگه هم از پایین در حال زرد شدن هستند ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۰۱:۲۶:۳۴

علیرضا آل یاسین

بله متأسفانه بقیه برگها از پایین زرد وحالت له شدگی داره و خیلی راحت ازهم جدا میشه فقط پاجوش کنار گل یه مقدار برگهایش سالمتره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۱:۰۴:۱۳

کارشناس شماره ۱

پاجوش رو جدا کنید و در گلدان جداگانه و کوچک بکارید .برگهای دیگه رو هم قسمتهای سالمش رو بعنوان قلمه استفاده کنید و در خاک یا آب دوباره ریشه دار کنید .البته ممکنه این برگها دوباره پوسیده بشن که این نشان دهنده ی اینه که بافت گیاه به شدت دچار آسیب شده و توانایی ریشه زایی مجدد نداره .

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۳:۰۰:۲۱

علیرضا آل یاسین

ممنون از راهنمایی شما فقط اینکه از همین خاک میتونم استفاده کنم برای کاشت پاجوش واگرنه چه خاکی باید استفاده کنم و اینکه گلدون من به علت کوددهی این مشکل براش پیش اومده چون گلای دیگه مشکلی ندارن

۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۱۳:۳۵:۲۳

کارشناس شماره ۱

این خاک رو فعلا استفاده نکنید .بهتره از خاک سبک مثل خاکبرگ یا خاک مخصوص گیاهان آپارتمانی یا مخلوط پیتماس و پرلیت برای ریشه دار کردن قلمه استفاده کنید .خاک مقبلی را هم میتوانید بعد از چند بار شست و شو و ضدعفونی کردن با محلول قارچ کش بعدا استفاده کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۶-۲۳ ۲۳:۵۳:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@