پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حمیده حسین پور

تعداد سوال: ۱

کروتون ویژه

تعداد بازدید ۴۵۳

سلام،من یه گل کروتون پرتقالی دارم،اول که اوردم خونه،برگاش شروع به ریختن کرد،کنار پنجره جنوبی هست،به طور میانگین روزی ۵ساعت نور غیر مستقیم میگیره،تقریبا همه برگهاش ریخت ،و الان جوانه زده و برگهای جدبد در اورده،اما همه برگهاش خیلی کمرنگ هستند،و البته تمام ساقه برگ نداره،مشکل دیگه که داره،برگهاش گاهی اوقات نازک و چروکیده میشه و میفته،الان رشد نداره،و بعضی جوانه هایی که زده،باز نشدن هنوز. اول که گیاه رو خریداری کردم،گل بزرگی بچد،الان هنوز تو همون گلدون بزرگه،ممکنه اندازه گلدون براش بزرگ باشه؟میتونم از لامپ رشد گیاه برای تامین نور استفاده کنم؟چند وات؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۱۲:۱۱:۲۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقتر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۱۲:۳۷:۴۹

حمیده حسین پور

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۱۲:۴۷:۴۲

حمیده حسین پور

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۱۲:۵۰:۳۲

کارشناس شماره ۲

بهش کودخاصی دادید؟فاصلش بامنبع نور چقدره؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۱۵:۱۰:۲۸

حمیده حسین پور

دقیقا پشت پنجره قرار داره،شاید نهایت ۲۰سانت.کود مخصوص گیاهان اپارتمانی ۱۳عنصره

۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۱۵:۱۹:۰۳

حمیده حسین پور

از بهار که کوددهی رو شروع کردم،این جوانه ها رو زد،ولی برگ های قدیمیش خیلی کم شده بود و ریخت

۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۱۵:۲۱:۰۴

کارشناس شماره ۲

کوددهی و فعلا متوقف کنید خصوصا اگر داخل کود آهن داره اهن باعث تغییر رنگ برگ ها میشه و کیفیت خاک هم باعث کوچک بودن برگ ها میشه اگر بیشتر از یکسال هست خاکشو تعویض نکردید حدود سه سانت سطح خاک و بردارید و با خاک جدید جایگزین کنید و اواخر اسفند که هوا متعادل شد کل خاک رو تعویض کنید برای کوددهی هم از کودهای پتاسیم بالا که مناسب گیاهان برگ رنگی هست استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۲۲:۵۸:۲۵

حمیده حسین پور

دقیقا هر چند وقت باید خاکش عوض بشه و ترکیب خاکش چی باشه؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۲۳:۱۱:۲۳

حمیده حسین پور

کودی که من استفاده کردم ترکیبNPK+MgO+caO+TE

۱۴۰۰-۰۶-۲۵ ۲۳:۲۷:۱۸

کارشناس شماره ۲

سالی یکبار بهتره خاکش تعویض بشه ولی برای بهبود کیفیت خاک دوماه یکبار اسید هیومیک استفاده کنید کودی که نوشتید بخاطر ازت بالایی که داره یکم سبزینگی گیاه رو بالا میبره بهتره از کود پتاسیم بالا استفاده کنید کود سه بیست بیشتر برای گیاهان برگ سبز مناسب هست

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۲۳:۰۴:۳۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@