پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۶

نحوه نگهداری گل ویژه

تعداد بازدید ۲۵۵

سلام من اسم این گلم رو نمی دونم ممکنه شرایط نگهداری ش رو بگین ما در آشپزخانه نگه داشتیم و تا زمانی که خاک خشک نشده آب نمی‌دهیم الان نوک برگ ها در حال زرد شدن است و بعضی از برگ ها زرد میشه ومیفته کلا رو به رشد نیست ممنون از راهنمایی تون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۱۲:۵۸:۴۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اسمش آکوباست رطوبت محیطتتون رو میفرمایید چقدره؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۱۵:۰۹:۴۰

کاربر

والا رطوبت که چه عرض کنم آشپزخونه است دیگه همیشه سماور و گاز در حال کار هستن البته پنجره باز هست و تهویه خوبی داره

۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۱۵:۳۶:۰۱

کارشناس شماره ۲

ببینید گیاه شما رطوبت نسبی بالایی نیاز داره برای تامین رطوبتش میتونید چند روش رو استفاده کنید میتونید از دستگاه بخور سرد استفاده کنید یا روش ساخت جزیره که اگر اشنایی با این روش ندارید بفرمایید تا راهنمایی تون کنم برای ابیاری اجازه بدید حدود سه سانت سطح خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و حتما زهکش زیر گلدون باز باشه نور خوب غیر مستقیم نیاز داره و تهویه بالا جایی باشه که حتما در روز هوای تازه بهش برسه برای تقویتش هم دوماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار اسید امینه و 30 روز یکبار هم کود پتاسیم بالا که براتون لینکشو میزارم استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۲۲:۰۳:۲۸

کاربر

خیلی ممنون پس علت زرد شدن و افتادن برگ ها کمبود رطوبته؟ چطور براش جزیره درست کنم؟ نور و تهویه خوبی داره جاش

۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۲۳:۳۴:۱۵

کاربر

کود NPK 20_20_20 و قرص جوشان ای پلنت دارم میتونم برای این گل استفاده کنم؟ اگه این تقویت کننده ها مناسب این گیاه هست مقدار مصرفش هم بگین اگه فرق می کنه

۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۲۳:۳۸:۵۲

کارشناس شماره ۲

قرص جوشان بله البته مقدار مصرف هرکود رو باید طبق چیزی که روی بسته گفته شده عمل کنید ولی به جای سه بیست کود پتاسیم بالا و فسفر بالا بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۲۳:۵۸:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@