پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پگاه کياني

تعداد سوال: ۷

رشد برگ ویژه

تعداد بازدید ۳۱۱

سلام وقتتون بخیر من اسم گیاه را نمیدونم چیه ولی عکسش براتون میفرستم چند وقت پیش شروع به رشد شاخه جدید کرد و روز به روز بزرگ تر میشد شاخه هاش ولی یکدفعه احساس کردم داره برگ هاش زرد میشه این برگ ریزه هاش انگار رشدش متوقف شده و زرد شده ولی از سر شاخه داره برگاش رشد میکنه جاش تغییر دادم کنار پنجره جنوبی گذاشتم و هرموقع خاک خشک میشه آبیاری میکنم چیکار کنم این برگاش پایینی هم رشد کنن و فقط سرش نباشه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۱۷:۱۴:۴۷

پگاه کياني

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۱۷:۱۵:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اسم گیاهتون سیکاس هستش و گیاهی گرمسیری و رطوبت دوست و بسیار نور دوسته . کمبود نور باعث میشه برگها بسیار طویل شده و برگچه ها ریز و ضعیف رشد کنند و زرد شوند لطفا بفرمایید که کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۰:۰۶:۰۲

پگاه کياني

اصفهان

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۶:۳۱:۴۸

کارشناس شماره ۱

ساقه هایی که بصورت نامتعارف رشد کردند رو از ته بزنید . گلدان را در کنار پنجره ی جنوبی قرار بدید و نور کافی به گیاه برسونید .برای تامین رطوبت براش جزیره بسازید . و از اوایل بهار تا اواسط پاییز هر دو هفته یکبار بهش کود کلات آهن بدید . در هر نوبت آبیاری گیاه رو سیرآب کنید . خاک گلدان سبک هستش ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۹:۱۵:۰۵

پگاه کياني

بله خاکش سبکه گذاشتم کنار پنجره جنوبی آخه فقط سر شاخه هاش برگ داده همونا را بزنم؟ کود کلات آهن همون کود آهن؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۹:۴۳:۱۱

کارشناس شماره ۱

خاکش نباید سبک باشه باید ترکیبی از خاکباغچه و کمی ماسه و کمی برگ باشه . سیکاس از قسمت بالا برگ جدید میزنه و به مرور به گیاهی تنه دار تبدیل میشه کود آهن دو نوع در بازار هستش کلات آهن و سولفات آهن که بهتره از کلات آهن استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۱۴:۵۱:۰۲

پگاه کياني

سلام وقت بخیر یکی از شاخه های گیاه من انگار کامل زرد شده ولی بقیه شاخه هاش از سر شاخه داره برگ هاش رشد میکنه میشه بفرمایین چیکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۲۱:۳۴:۵۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر این شاخه هایی که تازه روییده بود رو قطع نکردید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۲۳:۱۰:۴۲

پگاه کياني

از کجا باید قطع کنم؟ همه شاخه ها را قطع کنم؟ فقط یکیش زرد شده بقیه از از سر شاخه داره برگاش رشد میکنه البته یکیش هم داره سرش کج شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۱ ۲۰:۱۶:۱۹

کارشناس شماره ۱

ساقه هایی که از وسط بصورت غیرعادی رشد کردند رو از ته قطع کنید . برگهایی پایینی هم که زرد شده رو هم قطع کنید . رطوبترسانی براش انجام میدید ؟ در زمان آبیاری سیرآبش میکنید ؟ خاکش رو اصلاح کردید ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۱ ۲۱:۵۵:۳۰

پگاه کياني

بله الان بریدم ? یه جزیره هم براش درست کردم خاکش هم چک کردم همونی هست که خودتون گفتین کنار پنجره جنوبی گذاشتم آبیاری هم وقتی خاکش خشک میشه سیراب میکنم دوباره شاخه جدید رشد میکنه؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۱ ۲۳:۲۲:۰۷

کارشناس شماره ۱

بله سالی یکبار یه دسته برگ از وسط گیاه رشد میکنه معمولا اوایل بهار برگزایی جدید انجام میشه .گاهی اوقات اگه شرایط اش خیلی خوب باشه ممکنه وسط سال هم به تعداد کم برگ بده . اواسط پاییز کوددهی با آهن رو قطع کنید .

۱۴۰۰-۰۷-۰۲ ۲۰:۵۸:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@