پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ساحل محمدی

تعداد سوال: ۸

لکه های سیاه روی برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۱۰۴۵

سلام،گیاه کراسولای من یه چند عدد برگ های بالاییش روشون یه لکه های سیاهی هستن و نرم شدن باید چیکار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۱۷:۳۳:۳۳

ساحل محمدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۱۷:۳۷:۰۶

ساحل محمدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۱۷:۴۰:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاریتون به چه صورته و آیا مکان نگهداری گلدان را تغییر دادید ؟ آیا روی برگها آب اسپری میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۰:۰۸:۴۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاریتون به چه صورته و آیا مکان نگهداری گلدان را تغییر دادید ؟ آیا روی برگها آب اسپری میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۰:۱۰:۴۹

ساحل محمدی

سلام روزتون بخیر ،دوبار در هفته هربار یک لیوان پر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۱۱:۳۶:۲۱

ساحل محمدی

مکان گل هم خیلی وقته که اینجا هست، و خیر روی برگها اب اسپری نمیکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۱۱:۳۹:۰۲

کارشناس شماره ۱

آیا نور مستقیم روی برگها تابیده ؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۱۴:۵۱:۵۵

ساحل محمدی

بله کنار پنجره جنوبی هست و نور مستقیم رو تو یه ساعتایی میگیره اما نه خیلی زیاد

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۱۵:۴۹:۱۳

کارشناس شماره ۱

چون گیاه در داخل قرار داره و نور بصورت یکنواخت دریافت نمیکنه دچار این مشکل شده . برگهای آسیب دیده را جدا کنید . بهش یکبار قارچ کش بصورت آبیاری بدید . کمی گلدان را از نورگیر فاصله بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۲۳:۱۴:۲۰

ساحل محمدی

یعنی جاشو یجوری بذارم که افتاب به همه قسما هاش برسه یا اینکه فعلا از نور فاصله بگیره؟ و اینکه برگ های آسیب دیده رو من دارم جدا میکنم ولی ب سرعت برگای دیگه هم دارن دچارش میشن

۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۰۰:۰۰:۰۱

کارشناس شماره ۱

از نور فعلا فاصله بگیره . در اصل کراسولا گیاهی نور دوسته اما چون شما تو خونه نگهش داشتید ضعیف شده و برگها با نور و گرما دچار سوختگی یا بیماری قارچی میشن .قارچ کش هم حتما استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۰۰:۱۷:۳۸

ساحل محمدی

یعنی کامل تو سایه بذارم و جای خنک یا فقط یذره فاصله بگیره که همون نور مستقیمه بهش نخوره؟ و اینکه الان قارچکش رو اسپری کنم یا آبیاری بدم؟ و ابیاری همون دوبار تو هفته رو ادامه بدم یا مقدارشو کمتر کنم؟ و تا چند نوبت از قارچکش استفاده کنم؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۰۰:۳۵:۳۴

کارشناس شماره ۱

فعلا بزاریدش بیرون اما جای کاملا سایه ، بعد کم کم به نور عادتش بدید . قارچ کش رو بصورت آبیاری بهش بدید . فعلا یکبار کافیه . ابیاری خود گیاه رو هم هرزمان خاک گلدون خشکه بهش اب بدید

۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۱۸:۵۳:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@