پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مجید نعمتی

تعداد سوال: ۲

پشه سیاه گلدان ویژه

تعداد بازدید ۴۵۶

سلام وقتتون بخیر من گیاه آدنیوم دارم و الان یک ماهی میشه که دچار پشه سیاه شده هرچقدر هم از کارت چسب زرد استفاده کردم شاید کم بشه ولی بازم با تخمگذاری تعدادشون زیاد میشه جدیدا سم دیازینون گرفتم خواستم بدونم این سم به گیاه آدنیوم آسیبی نمیرسونه؟ و اینکه چند جا خونده بودم که باید روی خاک اسپری بشه اینجوری که لاروهای موجود در زیر خاک از بین نمیرن آیا میشه ترکیب سم رو به صورت آبیاری به گیاه داد مشکلی نداره؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۶ ۲۳:۱۸:۵۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . پشه های سیاه در اثر رطوبت بالا و گرما فعال میشن .میتونید از سم دیازینون در دو نوبت با فاصله ی دو هفته بصورت اسپری روی خاک استفاده کنیدمقداری از محلول رقیق شده ی سم را نیز در زیرگلدانی بریزید .البته اگر تعداد اونقدر زیاده که با کارت و سم قابل کنترل نیست بهتره خاک رو تعویض کنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۰:۲۲:۴۰

مجید نعمتی

یعنی نمیشه محلول سم با آب رو به صورت آبیاری به گیاه داد تا لاروها از بین برن؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۰:۴۰:۵۷

کارشناس شماره ۱

بله میتونید بصورت آبیاری استفاده کنید . البته بهتره سمپاشی را در دو نوبت و به فاصله ی دو هفته انجام بدید .و اگه بازم حشرات رو مشاهده کردید دوباره دو هفته بعد نوبت سوم سمپاشی رو انجام بدید . سعی کنید رطوبت رو کنترل کنید تا از شیوع دوباره ی پشه ها پیشگیری کنید .

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۰۹:۲۸:۴۵

مجید نعمتی

یعنی فقط با سمپاشی روی خاک و گیاه طول این برنامه زمانی لاروها هم از بین میرن؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۲۰:۲۲:۱۳

کارشناس شماره ۱

بله به شرط اینکه شرایط محیطی هم کنترل بشه و رطوبت هم کم بشه تا شرایط برای زندگی لاروها سخت بشه .اگر رطوبت کنترل نشه سمپاشی تاثیر چندانی ندارد .

۱۴۰۰-۰۶-۲۷ ۲۳:۱۶:۲۸

مجید نعمتی

بی نهایت ممنونم از راهنماییتون آخرین سوالمو بپرسم میشه ۲،۳ سانت رویی خاک رو که تخمگذاری توش هست بردارم بندازم دور، قبل از اینکه خاک جدید رو بزیم جاش روی سطح خاک ترکیب سم رو اسپری کنم، بعدش خاک جدید رو بریزم بعد دوباره روی سطح خاک جدید هم باز اسپری کنم؟

۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۱۵:۰۲:۵۷

کارشناس شماره ۱

بله میتونید اینکار رو انجام بدید مانعی نداره .

۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۱۸:۵۴:۳۲

مجید نعمتی

سپاس از لطف و راهنمایی شما

۱۴۰۰-۰۶-۲۸ ۲۳:۲۹:۴۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۴:۲۰:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@