پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ گیاه آمستل بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۱۷۱۴

سلام وقت بخیر حدود یک ماه پیش گلدان بنجامین آمستل را تعویض کردم متاسفانه برگهای زرد میشه میریزه در ضمن مطمئنم بدون هیچ آسیبی به ریشه گلدان تعویض شد اندازه گیاه بزرگ است تقریبا ۲متر کود ۱۰۵۲۱۰ و قارچ کش هم پای گیاه ریختم ،البته تمام گیاه جوانه دارد ولی برگهای قدیمی زرد میشن لطفا راهنمایی بفرمائید این گیاه برای من خیلی با ارزش است 🙏🙏

۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۲:۴۵:۰۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقتر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۳:۰۲:۵۰

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۳:۱۶:۱۶

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۳:۱۷:۴۶

کاربر

خاک مخلوط پیامای بازحکش عالی دارد نمیدانم چرا برگهایش زرد میشود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۱۳:۲۷:۱۴

کارشناس شماره ۲

زرد شدن اگر در برگ های پایینی و قدیمی در حد چند عدد باشهطبیعیه و بخاطر سن برگ ها هست ولی اگر زردی برگ ها در برگ های جدید و بالایی هم مشاهده میشه حتما ابیاری باید تنظیم بشه زمانیکه حدود یک سوم خاک گلدان خشک هست ابیاری کنید بعد هر ابیاری دقت کنید اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه که نشون بده زهکش گلدون بازه برای تامین رطوبتش از دستگاه بخور سرد یا ساخت جزیره استفاده کنید و کودهای خوبی دارید البته دوماه یکبا ر اسید هیومیک و ماهی یکبار هم اسید امینه پیشنهاد میشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۰۰:۰۴:۳۴

کاربر

سلام ممنون از راهنمایی شما برگهای جدید سبز و جوانه ها رشد میکنن ولی روزی ۲ عدد از برگهای قدیمی زرد میشن میریزند من نگران آفت یا قارچ هستم لطفا بفرمائید نشانه ای از قارچ دیده می‌شود؟درضمن من روی برگها آب اسپری میکنم به این کار ادامه بدم؟؟

۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۱۶:۴۸:۵۴

کاربر

من هیومیک اسید با ۱۰۵۲۱۰ مخلوط به گل می‌دهم کار درستی است؟؟

۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۱۶:۵۰:۵۷

کارشناس شماره ۲

علایم بیماری قارچی مشاهده نمیشه ولی برای بررسی آفت لطفا اینکارو انجام بدید یک پنبه مرطوب پشت برگ ها بکشید ببینید دونه هایی مثل فلفل روی پنبه میشینه؟ و علایمی مثل تار عنکبوت و برجستگی قهوه ای و سفید میبینید؟ بهتره برای تامین رطوبتش دستگاه بخور سرد استفاده کنید یااگر غبار پاشی می کنید با اب تصفیه یا جوشیده سرد شده باشه و از فاصله یک و نیم متری و جایی که تهویه بالا هست انجام بدید که قطرات اب باقی مانده باعث بیماری قارچی نشه

۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۲۳:۲۷:۲۷

کارشناس شماره ۲

هیومیک قابلیت اختلاط داره ولی بهتره هریک از کودها به تنهایی استفاده بشه اول هیومیک بدید بعد کود فسفر بالا هیومیک رو دوماه یکبار بدید فسفر بالا تا اخر ابان 20 روز یکبار و از ابان تا اسفند 45 روز یکبار استفاده بشه. اگر سوالی بود بفرمایید در خدمتم

۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۲۳:۲۹:۵۵

کاربر

ممنون از راهنمایی شما ببخشید دستگاه بخور سرد باید چه فاصله ای داشته باشد چون قد درخت ۲متر است وبخور ردی زمین آیارطوبت تامین می‌شود ودر روز چند ساعت بخور داده شود؟؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۱ ۱۶:۲۶:۱۸

کاربر

باز هم امروز چندین برگش زرد شد تمام برگهای قدیمی دارن میریزن من تمام کارهایی که گفتین انجام دادم نگرانم مشکلی برای درختم پیش بیاد کود هیومیک داده شد هفته ای یک بار آب میدم به نظرم کافیه چون محل زندگی من کمی خنک هستش امروز دستگاه بخور سرد هم گذاشتم امیدوارم خوب شود البته جوانه دارد کار میکند ولی نمیدانم چرا برگها میریزند ممکنه بعد از تعویض گلدان شک شده باشد؟؟؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۱ ۱۶:۳۱:۱۳

کارشناس شماره ۲

کار خوبی کردید شرایط رو فراهم کردید ولی زمان میبره تا کودها اثر گذار باشند حتما روند تغییرات رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید دستگاه بخور سرد فاصله دوتا سه متری خوب هست میتونید روی یک میز قرارش بدید که ارتفاع بالاتر هم اثر بزاره و حدود ۶ ساعت در روز کنار گیاهتون باشه مناسب هست اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۷-۰۲ ۰۰:۰۳:۰۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@