پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میترا لشگری

تعداد سوال: ۵

رنگ برگهای بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۳۷۶

سلام چند ماهه دوتا بنجامین خریدم کنار پنجره جنوبی بدون پرده بودند. نصف برگها از روزهای اولی کمی نرم شدند و‌حالت ترد و سفتی ندارن و برگ‌ها کمی رنگ پریده شدند و چند روزه جوانه ها زرد و یا سبز خیلی کمرنگ دنیا میان، آبیاری هم هروقت خاک خشک بشه آبیاری میکنم .یه جا خوندم ممکنه به خاطر شدت نور باشه الان اوردم دو متر بغلش جلو پنجره جنوبی که پرده حریر داره.حشره اینا هم ندیدم تا حالا.چندتا دونه کم هم نوک برگ ها خشک شدن که به تازگی دارم اسپری آب میزنم رطوبت حفظ شه. لطفا در مورد کوددهی هم راهنمایی کنید ممنونم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۲۹ ۲۰:۰۸:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید و آیا آبِ اضافی از ته گلدان خارج میشه و آیا به گیاه هوای تازه میرسونید ؟

۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۰۱:۱۰:۱۸

میترا لشگری

هوای تازه بهش میرسه چون کنار در حیاطه هر روز در بازه. اوایل هر نوبت سیراب میکردم اما چون همیشه از ابیاری زیاد گیاهان خراب شدن از ترسم دیگه سیراب نمیکنم . و اینکه باد کولر هم بهش میخوره.

۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۰۱:۱۹:۴۶

کارشناس شماره ۱

بنجامین نباید در معرض باد کولر قرار داشته باشه . برای آبیاری اجازه بدید خاکش نسبتا خشک بشه و بعد کاملا سیرآبش کنید . برای تامین رطوبتش براش جزیره بسازید . با ما از طریق همین تاپیک در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۲۰:۰۶:۵۴

میترا لشگری

سلام مجدد.طبق دستور شما عمل کردم. قبلا برگ‌ها ۵۰ درصد نرم بودن ۵۰ درصد ترد و سفت.الان انگار میزان سفت ها رسیده به ۷۵ یا هشتاد درصد.برگ‌های جدید رنگ سبز خیلی خیلی روشن با لطافت و نرمی خیلی زیاد دنیا میان که عکس الان میفرستم.من تا حالا کوددهی انجام ندادم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۱۳:۴۹:۰۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . میزان ریزش برگها کمتر هم شده ؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۱۹:۴۲:۳۲

میترا لشگری

سلام اصلا ریزش نداشته.فقط دوتا دونه جوانه زرد ریخته بود قبلا.الانم الحمدالله ریزش نداره

۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۲۰:۳۱:۰۰

کارشناس شماره ۱

اگر برگهای جدید بعد از مدتی تیره شدن که هیچ اما اگه همینطور زرد موندن بهتره بهش یکبار کود کلات آهن بدید . کود رو شب به گیاهتون بدید .

۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۲۱:۲۳:۰۳

میترا لشگری

خیلی ممنونم از شما واقعا عالی هستید ممنون که این امکان رو فراهم کردین. فقط یه سوال هم در مورد گیاه رز رونده دارم میشه بپرسم؟؟؟؟؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۳:۵۰:۱۵

کارشناس شماره ۱

ممنون از لطف شما نسبت به کافه گلدون . بله با عکس ارسال کنید در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۸:۳۴:۳۴

میترا لشگری

سلام مجدد .اسفند ماه چهارتا بوته رز رونده کاشتم باغچه.همون بوته کوچولو بود بهار گل داشت تابستان بدون گل و رشد طولی داشت که برگهاش حالت خمیده هستند.آیا نرماله؟؟ برای گلدهی بهار تا آخر تابستان که بیشتر گل بده چیکار کنم.؟؟؟ الان عکس از اول به ترتیب رشد میفرستم ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۲۳:۲۲:۵۱

میترا لشگری

شرمنده باز من اومدم. پرده اتاق رو کلا برداشتم نور خیلی شدید و زیاد و طولانی هست .بنجامین هارو با فاصله گذاشتم هم نورش شدید نباشه هم کنار رادیاتور نباشه هم کنار سرمای شیشه نباشه .به نظرتون خوبه یا باید نزدیک پنجره بزارم.؟؟؟امروز سه تا از برگهای ریز تازه متولد شده سبز کمرنگ ریزش کرد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۵ ۱۸:۲۰:۲۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . اوج گلریزان رز فصل بهار هستش و از اون به بعد بصورت تک و توک گل میده . البته تمام رزها در یک زمان گلریزان نمیکنند و شما میتونید با توجه به زمان گلدهی ، رزهای مختلف رو در باغچه بکارید که اگه یکی گلدهی اش تموم شد بعدی گلریزانش شروع بشه . بهتره از رزهای پاکوتاه و رونده در کنار هم استفاده کنید . البته اگر محیط تمام آفتاب باشه و نور شدید و زیاد باشه گلدهی هم بیشتر میشه .هرس کردن در فصل بهمن ماه باعث میشه در بهار ساقه های گل دهنده ی بیشتری داشته باشید . کوددهی هم با کود حیوانی در فصل بهمن ماه انجام بشه . البته میتونید کمی سوپر پتاس گرانول هم در فصول سرد به خاکباغچه اضافه کنید . در مورد بیحالی برگها ، نوسان ناگهانی دما و گاهی اوقات تشنگی گیاه میتونه باعث بیحالی برگها بشه و همچنین وجود آفت هم میتونه باعث بیحالی و افتادگی برگها بشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۷-۱۵ ۱۹:۲۲:۵۶

میترا لشگری

در مورد سوال قبلیم. این عکس میزان نور خانه هست برای هشت ساعت. ببینید جای بنجامین خوبه یا نه،؟؟؟؟ ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۶ ۱۰:۴۴:۴۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . پنجره در چه جهتی قرار داره؟ شمال ؟ جنوب ...

۱۴۰۰-۰۷-۱۶ ۲۲:۰۰:۳۲

میترا لشگری

سلام جنوبی هست.از هفت صبح این مقدار نور هست که به مرور تا ۲ به پنجره نزدیک تر میشه نور. ببخشید یه سوال اورژانسی. رفتم گیاه گیلیسین خریدم اشتباه بهم داده.ببینید پیچ اناری هست یا چیه،،؟؟؟ مقاوم و‌گلدار هست،؟؟؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۰۸:۵۶:۵۳

کارشناس شماره ۱

بله پیچ اناری گلدار هستش و بسیار مقاومتر از پیچ گلیسین هستش .و طول مدت گلدهی اش هم از ویستریا بیشتر هستش. فاصله ی بنجامین از پنجره خوبه .چون نور پنجره ی جنوبی براش زیاده اگه بازم در اوقاتی از روز نور روی گلدان یا برگها میوفته , فاصله رو بیشتر کنید .

۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۰:۴۱:۳۵

میترا لشگری

واااااای چقد خوبی توووووووو احسنت احسنت بسیار ممنونم بسیار خرسندم.تا شما هستی با خیال راحت میتونم گلهای گرون هم بخرم و باخت ندم. ??????????????

۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۲:۱۴:۵۳

کارشناس شماره ۱

خیلی ممنون از لطفتون فقط قبل از خرید گلهایی که قیمت بالایی دارند یا هر گلی که تمایل به خریدش دارید ، حتما مشورت کنید تا ببینیم برای محیط ی که دارید مناسب هستند یا نه ؟ اینطوری گلهاتون دوام بیشتری خواهند داشت .

۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۲۳:۱۳:۰۳

میترا لشگری

عه. تازه دیدم پیامتون رو. الان بامبو رو میزی خریدم اومدم بپرسم که توی فنگ‌ش‌ویی بخش ثروت خانه ی من دقیقا میوفته همین پنجره خونم . الان این نور جنوبی که من دارم برای بامبو زیاده؟؟؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۸ ۲۲:۴۸:۳۲

کارشناس شماره ۱

تو این فصل چون شدت نور کمه ، موردی نداره ، اما تو تابستون که هم طول روز زیاده و هم شدت نور بیشتره ، ممکنه به برگها آسیب برسه .

۱۴۰۰-۰۷-۱۹ ۰۷:۲۲:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@