پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

خسروی

تعداد سوال: ۱

گل زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۳۵۶

سلام وقت بخیر تو گلدان پر از مورچه بود . گذاشتمش تو اب سم زدم مورچه ها از بین نرفتن الان رفتم خاک گلدان و کانل عوض کردم و ریشه اش و زیر اب گرفتم تا همه مورچه ها از لابه لاش دربیاد اون غده سیب زمینی شکل زیرش نصف شد . و نصفی که رو گل مونده وبا گل داخل خاک گذاشتم نصفه دیگه اش چکار میتونم بکنم؟ حالا که اون عده نصف شده گلم دیگه بزگ جدید نمیده چکار باید بکنم ممنون میشم راهنمایم کنید

۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۰۱:۲۳:۱۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر عکس ریزومشو برام ارسال کنید البته بهتربود زیر آب نگیرید تنش به ریشه وارد شده

۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۰۹:۵۱:۴۱

خسروی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۱۱:۵۹

خسروی

این کنده شده و جداست یه تیکه هم مثل این به خود گل چسبیده که تو خاک گذاشتم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۰:۱۳:۳۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

میتونید این ریزوم رو در خاک سبک مثل کوکوپیت یا پرلیت قرار بدید ولی احتمال جوونه زدنش خیلی کمه فقط اینبار اگر گیاه رو از ریشه خارج کردید مراقب باشید که ریشه یا ریزوم رو زیر اب نگیرید هم تنش به ریشه وارد میشه هم املاح شیر اب بسیار بالا هست و برای شستشو به شکل مستقیم مناسب نیست برای رفع تنش گیاهتون پیشنهاد می کنم حتما یک بار ابیاری با قارچکش بعد از اون ابیاری بعدی که زمانی هست که حدود سه چهارم خاک گلدونتون خشک شده با امینو اسید انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۲۲:۴۳:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@