پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

nazanin moradi

تعداد سوال: ۱

گل ديفن باخيا ویژه

تعداد بازدید ۵۹۸

گل ديفن باخيام اومدم جا به جا كنم شكست.بعد قلمش زديم گذاشتيمش تري گلدون جديد و خاك جديد و قارچ كش به قيمت شكسته زديم و با قارچ كش آبياري كرديم بعد از يك هفته برگهاي پايين زرد شده و كم كم بقيشم داره زرد ميشه

۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۰۲:۳۲:۴۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر برای تشخیص دقیقتر عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۰۹:۵۰:۲۸

nazanin moradi

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۴۳:۱۳

nazanin moradi

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۴۴:۰۱

nazanin moradi

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۴۵:۱۷

nazanin moradi

ممنون ميشم واهنماييم كنيد??

۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۱۵:۴۶:۲۹

کارشناس شماره ۲

با توجه به علایم روی برگ احتمال اسیب به ریشه بسیار زیاد هست از چه قارچکشی برای ضدعفونی استفاده کردید؟ برای اطمینان نیاز بود ساقه جدا شده حدود 20 دقیقه در محلول غلیظ قارچکش مانکوزب یا کاربندازیم قراربگیرد بعد در خاک سبک کاشته بشه برای ریشه زایی بهتر اینکار انجام شد؟ و ابیاری اصلا زیاد نباشه هر زمان حدود یک سوم خاک گلدون خشک بود ابیاری بشه و زهکش زیر گلدون حتما باز باشه و خاک استفاده شده هم سنگین نباشه

۱۴۰۰-۰۶-۳۰ ۲۲:۴۰:۵۰

nazanin moradi

متاسفانه بعد ١٠ روز اصلا ريشه نزده اگه تو آب بزارم احتمال ريشه زدنش هست؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۱ ۰۰:۰۰:۰۲

کارشناس شماره ۲

خاکی که استفاده کردید ترکیبشو میدونید؟ برای ریشه زایی نیاز به خاک سبک مثل ترکیب کوکوپیت و پربیت داره در خاک سنگین ریشه زایی به خوبی انجام نمیشه در آب هم ریشه دار میشه فقط مراقب باشید آب استفاده شده آب تصفیه باشه و هرزمان آب کدر شد تعویض کنید دوتکه ذغال در آب قرار بدید ولی شانس ریشه زایی در خاک سبک بیشتر از آب هست. اگر قسمت انتهایی ساقه نرم بود و لهیدگی داشت حتما اون قسمت رو ببرید و ساقه رو ۱۵ دقیقه در قارچکش قرار بدید بعد در خاک سبک ریشه زایی بگذارید اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۷-۰۱ ۱۱:۲۵:۱۰

nazanin moradi

خيلى ممنونم.عالى راهنمايى ميكنيد من تازه شروع به خريد گل و نگهدارى ازشون شدم.خيلى براى گلم ناراحتم چشم اين كارو ميكنم و اينكه وزى كه شكست متاسفانه يه گل فروش بهم گفت تو خاك كاكتوس و يه دون دونهاى سفيد بزارم ولى بعد ١٠ روز وه تنها جوونن نداد بلكه برگهاى زيادى ازش زرد شد

۱۴۰۰-۰۷-۰۱ ۱۲:۰۵:۱۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم لطف دارید شما خیلی خوبه که نگهداری از گیاهان رو شروع کردید و‌اصلا ناامید نشید کاملا طبیعیه کم کم متخصص میشید و هرسوالی داشتید میتونید در گلیار بفرمایید تا راهنمایی تون کنیم و بعد خرید هرگیاه نیازها و شرایط نگهداریشو که بدونید خیلی گیاهان شادابتری خواهد داشت.

۱۴۰۰-۰۷-۰۲ ۰۰:۰۶:۳۳

nazanin moradi

ممنونم حتما.بازم ممنون.سلامت باشين??????

۱۴۰۰-۰۷-۰۲ ۰۰:۱۸:۱۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم شما هم سلامت باشید

۱۴۰۰-۰۷-۰۳ ۰۱:۴۳:۱۶

nazanin moradi

سلام روز بخير ديفن كه شكسته بود ريشه نداده ولى دو تا برگ جديدش باز شده اين نشانه خوبيه

۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۱۲:۳۳:۱۸

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله خیلیی زیاد ریشه زایی زمان میبره بین 30 تا 45 روز زمان نیاز هست ولی وقتی برگ جدید میده نشونه سلامت گیاهتون هست

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۰۱:۲۶:۱۷

nazanin moradi

ممنونم واى خدايا چقدر خوشحال شدم???

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۰۳:۲۱:۲۴

کارشناس شماره ۲

بله خداررروشکر

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۱:۱۱:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@