پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شاهده ترابی زاده

تعداد سوال: ۶

خشکی و زدگی در برگ های سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۶۲۲

سلام، خداقوت؛ من این گلدون رو هفته پیش هدیه گرفتم، می خواستم ببینم چه مشکلی داره که برگ هاش اینجوره؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۴ ۲۱:۲۹:۰۳

شاهده ترابی زاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۴ ۲۱:۳۸:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته و آیا گیاه از قبل دچار چنین مشکلی بوده ؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۴ ۲۳:۴۸:۲۶

شاهده ترابی زاده

یک هفته ست که گیاه رو هدیه گرفتم، بنابراین نمی‌دونم همچنین مشکلی قبلا داشته یا نه.. آبیاری رو وقتی انجام می‌دم که سه چهارم گلدان خشک شده باشه (با سیخک چوبی تست می کنم خاک رو)

۱۴۰۰-۰۷-۰۵ ۱۶:۰۵:۳۸

کارشناس شماره ۱

بهش یکبار سم دیازینون بزنید و چند روز بعد قارچ کش . سمپاشی را در خارج از منزل و در محیطی باز و سایه انجام بدید . و از ماسک و دستکش استفاده کنید . برگهایی که خیلی آسیب دیده هستند را قطع کنید تا گیاه حالت بیمار گونه نداشته باشه . اگر برگهای سالم دوباره دچار خوردگی شدند دو هفته بعد از سمپاشی اول با دیازینون ، سمپاشی نوبت دوم را با رعایت همان نکات انجام بدید . اگر سوال ی در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۷-۰۵ ۲۱:۵۶:۵۷

شاهده ترابی زاده

سلام، آیا باید قبل از قارچ کش زدن به این گیاه برگ های آلوده رو قیچی کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۲۱:۲۵:۳۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر بله بهتره قبل از سمپاشی برگهای آلوده حذف بشن .

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۲۲:۳۳:۲۸

شاهده ترابی زاده

سلام، وقت به خیر این ها شپشک آرآلود هستند؟ یه نقاط ریز سیاه داشتند، ولی به نظرم شبیه همون بودن... باید از سم آبامکتین استفاده کنم؟ ? همه ی گیاه هام انگار آلوه شدند?

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۳:۱۵:۲۳

شاهده ترابی زاده

از نظر شکل شبیه اون جانور سمت چپی بودند، ولی قبل از اونکه به حالت بالغ برسند ، تارعنکبوت با یه سری تخم، انگار دور برگ ها و جوانه ها بود نمیدونم چین?

۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۳:۲۵:۴۷

شاهده ترابی زاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۳:۴۴:۴۴

شاهده ترابی زاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۳:۴۵:۲۰

شاهده ترابی زاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۳:۴۶:۲۶

شاهده ترابی زاده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۳:۴۶:۵۹

شاهده ترابی زاده

ای وای من نمی‌دونستم ثبت شده، چندبار آپلود کردم?یه سوال دیگه ک داشتم، اون پیچک بنفش ها هنوز توی آب هستند و ریشه نزدند خیلی، و اون سبز ها هم که تدی گلدونن. آیا میشه گیاه جدید ها رو تو گلدون های قبلی بکارم یا خاک ش آلوده شده؟!

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۳:۵۰:۲۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . بله شپشک اردآلود هستش و با سم کنفیدور کنترل میشه . تهویه ی محیط رو بهتر کنید و رطوبت رو کمتر کنید . این آفت قابل سرایت هستش و بهتره به تمام گیاهانتون سم بزنید . اگر خاک گلدون قبلی ضدعفونی شده باشه میتونید گیاه رو در آن بکارید .

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۰۲:۰۸:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@