پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الناز صالحیان

تعداد سوال: ۱

بی حالی و زردی مداوم برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۳۶۶

من دو ساله که این گل رو خریدم تا سال اول خوب بود ، ۶ ماه پیش گلدانشو عوض کردم الان برگهاش مداوم زرد میشه برگ جدید باز نمیکنه ، کود سه بیست میدم ، آهن میدم ، کاسه ی آب کنارش گذاشتم ، نورش هم در تصویر مشخصه ممنون میشم راهنماییم کنید .

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۵ ۰۹:۲۹:۵۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش گلدون باز هست؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۵ ۱۱:۲۸:۳۰

الناز صالحیان

بله ، کاملا ،

۱۴۰۰-۰۷-۰۵ ۱۵:۴۴:۴۹

کارشناس شماره ۲

خیلی هم عالی میفرمایید چند روز یکبار و چه میزان اب میدید؟ و برای ابیاری از اب شیر استفاده می کنید؟ یک مورد دیگه اینکه پشت برگ ها ببینید علایمی از تار عنکبوت یا دونه های ریز سیاه میبینید؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۶ ۰۱:۵۵:۵۱

الناز صالحیان

سعی میکنم هفته ای دو بار آب بدم ولی ممکنه فراموش کنم یعنی تناوب آبدهی بعضی اوقات رعایت نمیشه ، در حدی که از زیر گلدون خالی میشه و سیراب میشه و براش جزیره درست کردم ، دونه های سیاه روی ساقه هاش داره ، قارچ کش هم میزنم ولی خوب نمیشن به نظرم !! ولی عکس پشت برگ‌ها رو آپلود میکنم ، مطمئن نیستم اینا چین ،

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۶ ۱۵:۱۴:۰۲

کارشناس شماره ۲

این دونه های سیاه نشانه آفت هست برای ازبین بردنش نیاز به افتکش داره در مرحله اول پشت برگ هارو بایک پنبه مرطوب پاک کنید و بعد از سم کنفیدور طبق دستور گفته شده روی بسته سه بار استفاده کنید یک هفته بعد از طی کردن دوره درمان کوددهی رو برای بالا بردن ایمنی گیاه شروع کنید دوماه یکبار اسید هیومیک به شکل ابیاری ماهی یکبار امینو اسید به شکل محلول پاشی دوماه یکبار کلات اهن 20 روز یکبار سه بیست و از اواخر ابان تا اسفند 45 روز یکبار سه بیست بدید اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود NPK 20-20-20 حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) کلات آهن کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۷-۰۶ ۲۳:۳۸:۲۳

الناز صالحیان

ممنونم ، ??

۱۴۰۰-۰۷-۰۶ ۲۳:۴۵:۱۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم موفق باشید

۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۰۰:۰۶:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@