پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمدرضا پیکان رو

تعداد سوال: ۲

ضعیف شدن سانسوریا پاکوتاه و از بین رفتن آن ویژه

تعداد بازدید ۵۰۰

سلام و وقت بخیر من یک سال و نیم پیش گلدان سانسوریا پاکوتاه خیلی پر و سرحال هدیه گرفتم و مدتها حالش خوب بود. گیاه رو به دلایلی مدتی به کسی سپردم. اون شخص خاک و گلدان اونو عوض میکنه و گیاه شروع میکنه به شل شدن و ریختن برگ ها. من الان یک ماهی هست خاک و گلدانش رو عوض کردم و در سایه نگداری میکنم ولی وضعیت آن تغییری نکرده. در حین تعویض گلدان متوجه ریشه بسیار ضعیف آن هم شدم. این گیاه برای من خیلی عزیز هست لطفا راهنمایی کنید نجاتش بدم. سپاس از شما

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۶ ۱۰:۲۵:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ریشه نرم و لزج نبود؟ و زمان تعویض قارچکش استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۶ ۱۳:۴۴:۲۶

محمدرضا پیکان رو

تعداد سوال: ۲

تقریبا میتونم بگم ریشه ای نمونده بود، چنتا رشته کوتاه 1 سانتی شاد نحیف ولی لزج نبود. خیر قارچ کش استفاده نکردم. از زمان تعویض گلدان هم حدود یک ماه میگذره.

۱۴۰۰-۰۷-۰۶ ۱۴:۰۴:۲۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

اگر ریشه نداشت برای ریشه زایی در خاک سبک باید قرار بدید الان خاکش مناسب ریشه زایی نیست گیاه رو از خاک خارج کنید اگر قسمتی نرم بود جداش کنید و 20 دقیقه در محلول قارچکش قرار بدید بعد بزارید نصف روز پینه ببنده بعد در خاک سبک مثل ترکیب کوکوپیت پرلیت قرار بدید تا ریشه زایی انجام بشه و بعد به خاک جدید منتقل کنید . مراقب ابیاری باشید اصلا ابیاری زیاد نیاز نداره هرزمان حدود سه چهارم خاک گلدان خشک بشه ابیاری نیاز داره. اگر سوالی بود بفرمایید

۱۴۰۰-۰۷-۰۶ ۲۳:۳۴:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@