پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه خمسه

تعداد سوال: ۹

زرد و بیحال شدن برگهای آگلونما ویژه

تعداد بازدید ۳۸۵

سلام. وقت بخیر. من این گیاه آگلونمام رو حدود یکساله که دارم. برگهاش شروع به سبز شدن کردن. گفتن که نورش کمه و برگهاش نمیتونن کلروفیل بسازن باید به جای پرنورتر منتقل شه. الان تقریبا دو ماهه که نزدیکه پنجره جنوبی که نور غیرمستقیم خوبی داره گذاشتمش. خیلی وقت بود که برگ جدید نداده بود. دوتا برگ جدید درآورده که هم کوچیک هستن، هم مدتهاست لول موندن و باز نمیشن. در کل چندوقته که به نظرم بیحاله و برگهاش حالت آویزون هستن. امروز متوجه شدم که بعضی از برگهاش دارن زرد میشن. آبیاریش هم کاملا منظمه. زهکشیش هم مناسبه و گردش هوا هم عالیه. ساقه هم رو هم چک کردم. سبز و سالمن. ریشه رو هم از ساقه داخل خاک تکون دادم ظاهرا محکم و سالمن. علتش چی هست؟ ممکنه با تعویض گلدون و خاکش خوب شه. چون میخواستم این کارو بکنم. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۱۱:۲۶:۲۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ ها حالت چسبناکی میبینید؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۱۵:۰۴:۲۰

فاطمه خمسه

خیر. چک کردم. چسبناک نیستن.

۱۴۰۰-۰۷-۰۷ ۱۶:۴۴:۳۱

کارشناس شماره ۲

اگر همه شرایط آبیاری، دمایی و نوری مناسب هست یعنی زمانیکه یک سوم خاک خشک هست آبیاری می کنید در هرابیاری اب اضافی از زیر گلدون خارج میشه تهویه محیط خوب هست نور خوب غیر مستقیم داره رطوبت نسبی مناسب داره و علایم وجود افت مثل چسبنا شدن برگ ها وجود تارعنکبوت پشت برگ ها وجود دونه های سیاه و برجسته پشت برگ وجود نداره بله میتونه از کوچک شدن گلدون و جای تنگ گیاه باشه که نیاز هست گلدون و همینطور خاک تعویض بشه فقط دقت کنید برای تعویض گلدون گیاه رو به گلدونی با یک سایز بزرگتر منتقل کنید تا گیاه دچار شوک نشه زمان تعویض خاک اطراف ریشه رو کامل خالی نکنید و بعد از تعویض گلدون اولین ابیاری با قارچکش انجام بشه و بعد از اون یک دور ابیاری با امینو اسید و ابیاری سوم با اسید هیومیک باشه اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۰۱:۲۴:۲۵

فاطمه خمسه

خیلی خیلی ممنونم از راهنماییتون. الان قطر گلدونش ۲۰ هست. یک سایز بزرگتر میشه ۲۵ درسته؟ و اینکه اگه میشه بفرمایید به صورت کلی علائم تعویض خاک و گلدون چه چیزهایی هست؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۰۹:۵۰:۵۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله دقیقا ۲۵ عالیه نشونه تعویض گلدون توقف رشد گیاه بدون وجود علایم افت و بیماری بیرون اومدن ریشه ها از زیر سوراخ زهکش یاسطح خاک و‌بیشتر از دوسال از اخرین تعویض گلدون هست

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۱:۱۰:۴۷

فاطمه خمسه

خیلی سپاسگزارم از راهنماییهاتون و وقتی که گذاشتید. بزرگوارید. همیشه سبز و سلامت باشید.

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۱:۲۸:۳۵

کارشناس شماره ۲

ممنونم از شما و همراهی تون با کافه گلدون موفق باشید

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۳:۰۸:۳۲

فاطمه خمسه

سلام مجدد. وقت بخیر. امروز آگلونمام رو از گلدون خارج کردم تا همونجور که صحبت کرده بودیم خاک و گلدونش رو عوض کنم. گیاهم ریشه پر نکرده بود ولی متاسفانه با اینکه دیروز بهش آب داده بودم خاک گلدون تقریبا از اواسطش رو به انتها خشک بود! متوجه شدم که اصلا خاک خوبی نداشته. مجبور شدم برای چک کردن ریشه ها خاک دورش رو بتکونم. سایز گلدون رو تغییر ندادم ولی خاکش رو عوض کردم و خاک سبکی براش ریختم. خواستم ازتون بپرسم که با توجه به شرایطی که داشته توصیه ای برای اینکه حالش زودتر خوب شه دارید؟ فردا صبح میخوام با آمینو اسید که ضد شوک هست محلول پاشیش کنم.

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۷:۵۹:۱۱

کارشناس شماره ۲

سلام مجدد با این حساب دقیقا خاک نامناسبی داشته ترکیبی از کوکوپیت و پرلیت برای ریشه زایی مناسب هست حتما ابیاری اول با قارچکش باشه و زهکش گلدونتون هم چک کنید و دقیقا استفاده از امینو اسید توصیه میشه.

۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۰۰:۱۶:۴۵

فاطمه خمسه

خیلی سپاسگزارم از لطفتون.

۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۲۰:۱۹:۵۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از همراهی شما

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۰۰:۵۳:۱۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@