پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میرفتاح

تعداد سوال: ۲

بیحالی کاج مطبق ویژه

تعداد بازدید ۲۹۵

از سه سال پیش یک گیاه کاج مطبق داشتم که حالش خوب بود. عید امسال خاکش رو عوض کردم و تا چند ماه خوب بود. از حدود سه ماه پیش از طبقه پایین شروع کرد یکی یکی شاخه هایش به جمع شدن و خشک شدن و ریختن. به طوری که الان یک طبقه رو از دست داده. و طبقه بعدی درگیر شده. یک بار توی خاکش هزارپاهای ریز دیدم و سم دیازینون دادم. فعلا هم دو نوبت با مانکوزب با فاصله دو هفته آبیاری کردم ولی فایده ای نداشته مشکلش چیه و چیکارش کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۰:۴۶:۰۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بین طبق ها یاروی برگچه ها تارعنکبوت میبینید؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۱:۰۵:۰۷

میرفتاح

خیر. هیچ چیزی روی برگها دیده نمی شه

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۱:۱۱:۵۶

کارشناس شماره ۲

زهکش گلدونتون بازه؟ چندروز یکبار اب میدید؟ و برای تامین رطوبت کاری انجام دادید؟ مثل بخور سرد یاساخت جزیره یاظرف اب کنار گلدون؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۳:۰۵:۵۹

میرفتاح

زهکش بله بازه. هفته ای یکبار با خشک شدن خاک آب می دم. قبلا غبارپاشی می کردم که با شروع به خشک شدن برگها اون رو متوقف کردم. و گلدان‌های کناری جزیره دارند.

۱۴۰۰-۰۷-۰۸ ۱۳:۱۱:۴۴

کارشناس شماره ۲

ببینید گیاهتون نیاز رطوبتی داره کنار گلدون میتونید یک ظرف اب قرار بدید و البته با فاصله یک و نیم متری غبار پاشی انجام بشه بهتره غبار پاشی دو هفته یکبار با جلبک دریایی انجام بشه در بالا بردن مقاومت گیاه و شادابی گیاهتون کمک زیادی میکنه تهویه حتما برقرار باشه و هوای تازه به گیاه برسه چون افتکش و قارچکش هم استفاده کردید فعلا نیاز به سم نیست با تنظیم رطوبت و غبار پاشی جلبک دریایی و دوماه یکبار استفاده از اسید هیومیک و کود اهن گیاهتون رو تقویت کنید. روند تغییرات رو از همین تاپیک اطلاع بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۰۰:۲۱:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@