پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم ترابی نیا

تعداد سوال: ۱

خشک شدن بنجامین ابلق ویژه

تعداد بازدید ۵۱۵

من حدود ۷ ماه هست که یه بنجامین ابلق هدیه گرفتم، الان حدود۲ هفته هست که برگهای داره خشک میشه میخواستم بدونم علت چی میتونه باشه هفته‌ ای ۲بار آب میدادم و هرروز آب پاشی کردم

۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۱۲:۱۱:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . معمولا افراط و تفریط در آبیاری و کمبود رطوبت و تهویه ی نامناسب و نور کم محیط و گاهی اوقات وجود آفت باعث ریزش برگهای بنجامین میشه . لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید و بفرمایید در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۱۹:۴۳:۴۲

مریم ترابی نیا

سلام و تشکر بابت پاسخگویی شما من در هر نوبت آبدهی حدود یک سوم بطری یک و نیم لیتری آب میدم و یک هفته پیش هم کود سه بیست دادم به گیاه.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۱۰:۱۵:۵۱

کارشناس شماره ۱

اولین و مهم ترین کاری که باید براش انجام بدید اینه که گلدون رو از داخل حصیر دربیارید . قرار دادن گلدان در داخل حصیر میتونه باعث شیوع بیماری قارچی بشه . گیاه را به مکانی با تهویه ی بهتر و کمی خنک قرار بدید و هر زمان خاک گلدان نسبتا خشک بود سیرآبش کنید . گیاهتون آفت نداره روی ساقه و تنه اش ؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۲۳:۳۴:۴۴

مریم ترابی نیا

حصیر رو درآوردم و گلدون رو بردم روی تراس. روی تنه و ساقه اش آفتی نیست البته کمی قبل خیلی کم سفیدک داشت که مرتب برگها و ساقه هاش رو با دستمال تمیز میکردم و الان دیگه چیزی نیست. خاکش هم همیشه مرطوبه الان باید صبر کنم تا کامل خاک خشک بشه بعد آب بدم درسته؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۵ ۱۳:۴۵:۱۳

کارشناس شماره ۱

بله وقتی هوا سردتر شد بهتره بیاریدش داخل و جایی بزارید که نور ملایم داشته باشه . و آبیاری رو هم وقتی سطح خاک گلدون خشک بود انجام بدید . یکبار هم بهش کود آهن بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۰-۰۷-۲۵ ۲۳:۲۷:۵۲

مریم ترابی نیا

حتما. خیلی ممنون از راهنمایی شما.

۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۰۱:۰۳:۲۲

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۲۰:۴۹:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@