پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آلاله جم جام

تعداد سوال: ۶

درمان گیاه کروتون ویژه

تعداد بازدید ۲۲۸

سلام وقت بخیر.گیاه کروتونم به مدت دو سال هیچ برگ ریزی و مشکلی نداشته و فقط گاهی کنه عنکبوتی میزده که الان هم زده و همیشه با سم برطرفش میکنم.الان مدتیه برگ های پایینش حالت افتادگی پیدا کردند و برگ هاش از قسمت های مختلف(پایین،بالا و وسط)زرد میشه و میریزه‌.فکر کردم مشکل از گلدانه و گلدانش رو عوض کردم و بزرگ ترش کردم چون سه تا ساقه شده بود ولی همچنان مشکلش حل نشده.هر ماه کود npkبهش میدم و هر ۴یا۵روز ابیاری میکنم.نورش هم در فاصله ۶۰سانتی پنجره اس.در ضمن از وقتی یک ساقه کوچیک بوده هیچ وقت برگ هاش رنگی نشده (چه توی سایه باشه چه توی آفتاب). ممنون میشم راهنماییم کنید تا زودتر درمانش کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۰۹ ۲۳:۰۱:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . آیا دمای محیط نوسان داره و اوقاتی از شبانه روز از کولر استفاده میکنید ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر اب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۰۰:۵۱:۳۸

آلاله جم جام

تعداد سوال: ۶

بله قبلا کولر روشن میکردم ولی الان دیگه خاموشه و وقتایی که خونه نبودم هم چندین روز کولر خاموش بود.و تقریبا یه نصف پارچ بهش اب میدم.

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۰۹:۵۹:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

کروتون نسبت به تغییرات دمایی خیلی حساسه . بهتره سعی کنید محیط دمای یکنواخت داشته باشه . اگه یک الی دوروز یا بیشتر منزل تشریف ندارید حتما گلدان را در محیطی با تهویه ی بهتر قرار بدید تا دچار تنش نشه . سعی کنید بین دو آبیاری خاک نسبتا رطوبت اش کم شده باشه و در زمان آبیاری کاملا سیرآبش کنید اما اب اضافی که در زیرگلدانی جمع میشه رو همیشه خالی کنید . لطفا زیر و روی برگها رو با دقت مشاهده کنید و ببینید اثری از وجود آفت یا مورد غیر عادی مشاهده میکنید یا خیر ؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۱۹:۴۶:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@