پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

جانان

تعداد سوال: ۱

خشك شدن برگهاي بالايي شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۴۱۴

سلام روز خوش من ساكن استانبول هستم و به تازگي گياه نسبتا بزرگي از شامادورا رو گرفتم ولي برگهايي بالاييش شروع به خشك شدن كردن البته من خاك گلدون رو عوض نكردم گفتم شايد رطوبتش كم باشه دستگاه بخور تو خونه روشن كردم ي تقويت كننده هم كه با اب قاطي كردم بهش اسپري كردم براي جلوگيري از خشك شدن برگهاش چه كارهاي ديگه اي بايد انجام بدم ؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۰۸:۵۱:۰۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر از زمانیکه بخور روشن کردید هم زردی ادامه پیدا کرد؟ پشت برگ ها تارعنکبوت میبینید؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۱۲:۳۹:۰۲

جانان

از ديروز رشن كردم بخور رو بيشتر خشك بودن برگها تا زرد تار عنكبوت هم نداره اصلا

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۱۳:۰۹:۳۲

کارشناس شماره ۲

ببینید بیشتر نوک سوزی بدلیل کمبود رطوبت هست و با بالابردن رطوبت که یکی از بهترین روش ها دستگاه بخور سرد هست این حالت کمتر میشه یک هفته تا 10 روز لکه هارو چک کنید ببینید اگر با دستگاه بخور سرد باز هم پیشروی داشتند از همین تاپیک اطلاع بدید دستگاه در فاصله 3 متری باشه خوبه

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۲۳:۳۸:۴۵

جانان

سلام روز بخير من دستگاه بخور رو چند روزي گذاشتم فعلا خوشبختانه هوا اينجا همش بارونيه حالا با برگهاي زردو خشك گلم چيكار كنم بعضي برگها فقط نصفش خشك و زرد هست انتهاش سالمه با قيچي بايد جدا كنم از همون نيمه يا نه

۱۴۰۰-۰۷-۱۸ ۱۳:۲۳:۰۹

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر برگ های زرد رو میتونید قسمت زرد رو جدا کنید ولی دقت کنید بعد از جداکردن حتما یک دوره قارچکش اسپری کنید که از محل برش الودگی وارد گیاه نشه قیچی هم ضدعفونی کنید حتما لینک قارچکش مناسب هم براتون میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۷-۱۸ ۲۳:۱۰:۵۴

جانان

سلام من گفته بودم ساكن ايران نيستم دسترسي به محصول شما ندارم و اينكه من احساس ميكنم برگهاي گلدونم خيلي بيشتر خشك و زرد شدن يك هفته بخور گذاشته بودم شايد بخاطر آفتاب مستقيم بود الان جاش رو عوض كردم اولا نياز هست بخور دوباره بزارم براش و اينكه الان با اين همه برگ خشك شده چيكار كنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۱۵:۰۷:۳۳

کارشناس شماره ۲

بله عذر میخوام شما فرمودید ایران نیستید برای تهیه قارچکش میتونید یک قارچکش مانند مانکوزب یا کاربندازیم رو از جایی که هستید تهیه کنید و یک دوره قارچکشی انجام بشه. بله افتاب مستقیم میتونه یکی از عوامل اصلی سوختن برگ باشه گیاهتون نور خوب میخواد اما نور خوب غیر مستقیم و بله غبار پاشی یا دستگاه بخور سرد برای تامین رطوبتش گزینه مناسبی هست فقط دقت کنید برای غبار پاشی حتما از اب تصفیه یا ابی که 48 ساعت در ظرف باز راکد مونده استفاده کنید تا املاح ته نشین بشه و کلر هم نداشته باشه و غبار پاشی از فاصله یک و نیم متری انجام بشه و بهتره زوری که غبار پاشی میکنید تهویه محیط بالا باشه و هوا در جریان باشه که باقی موندن لکه های اب روی برگ ها ایجاد بیماری قارچی نکنه. اگر سوالی داشتید بفرمایید

۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۲۳:۳۷:۱۵

جانان

ممنون از راهنماييتون

۱۴۰۰-۰۷-۲۵ ۲۲:۱۲:۴۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از شما بابت انتخاب کافه گلدون

۱۴۰۰-۰۷-۲۵ ۲۳:۴۶:۴۴

جانان

سلام وقت بخير من گلدون شامادورام رو عوض كردم بهتر شده فقط اينكه كج شده به ي سمت برگهاش چيكار بايد كنم مثل اول بشه ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۳:۴۵:۲۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر به سمت نور میچرخونید؟ میتونید عکسشو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۰۰:۵۹:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@