پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

طلایه میر سید حسینی

تعداد سوال: ۱

پاچیرا ویژه

تعداد بازدید ۵۹۱

سلام خسته نباشید بخشید من یک گیاه پاچیرا را در خرداد ماه خریدم در جای مناسب و نور مناسب گذاشتم تا مرداد ماه مشکلی نداشت در مرداد ماه کم کم برگاش شروع کرده به صورتی لکه ای اول زرد میشه بعد کامل زرد میشه بعد میفته الان هی داره بدتر میشه . گلدانش رو بزرگ کردم گفتم شاید جاش کوچیکه رو برگاش اسپری میکردم اونم دیگه قطع کردم آبیاری رو هم منظم میکنم هفته ای یک بار ولی خب خاکش قشنگ خیس میشه اون یک بار تا حالا کودم فقط دو دفعه دادم یک دفعه سه بیست یک دفعه هربان نمیدونم برای چی زرد میشه ؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۱۷:۱۷:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . محیط نگهداری گیاه از نظر تهویه چه وضعیتی داره و آیا خاک گلدان کوکوپیت و پرلیت هستش ؟ ایا ته گلدان سوراخ زهکش داره و در زمان آبیاری ، آبِ اضافی از ته گلدان خارج میشه ؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۱۹:۵۲:۵۷

طلایه میر سید حسینی

بله سوراخ داره خاکشم همون خاکیه که از اول گرفتیم سبکه و متخلخل فک نمیکنم سنگین باشه و سوراخ داره آب از تهش خارج میشه گلدان هم پلاستیکیه اول سرامیکی بود عوضش کردیم

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۲۰:۵۹:۱۶

کارشناس شماره ۱

این نوع زرد شدن میتونه بعلت افراط و تفریط در آبیاری ایجاد بشه گاهی اوقات صدماتی که به ریشه وارد میشه باعث زرد شدن برگ گیاه میشه . ممکنه شما ابیاری را به اندازه انجام میدید اما بافت خاک طوری هستش که دیر رطوبت اش رو از دست میده و این باعث میشه گیاه دچار صدمه بشه . سعی کنید بین دو آبیاری خاک گلدان نسبتا خشک بشه . میتونید تستِ رطوبتِ خاک ، در عمق گلدان رو هم با قرار دادن سیخ چوبی در خاک گلدان انجام بدید . اگر ذرات خاک به سیخ چوبی چسبید و سیخ مرطوب شد یعنی هنوز زمانِ آبیاری نرسیده و باید آبیاری رو با فاصله ی بیشتری انجام بدید . اما اگر سیخ چوبی خشک بود میتوانید گیاه را سیراب کنید . آب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید . یکبار بهش قارچ کش بزنید و سعی کنید مکان نگهداری نوسان دما نداشته باشه . مراقب باشید که ساقه اش نرم نشه و اگر حس کردید ساقه در حال نرم شدن هستش حتما گیاه رو از خاک دربیارید و وضعیت ریشه ها رو چک کنید . کوددهی رو فعلا متوقف کنید . با ما از طریق همین تاپیک در ارتباط باشید و وضعیت گیاهتون رو اطلاع بدید . متشکرم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۲۲:۰۲:۲۶

طلایه میر سید حسینی

ببخشید چطوری میتونم بفهمم که مثلا آب زیاد دادم ریشه ها خراب شده یا نه و اگر شده باشه باید چطور مشکلش رو برطرف کنم بدون اینکه آسیب ببینی چون ریشه ها هوا بخورن خراب میشه ؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۲۲:۵۷:۳۸

کارشناس شماره ۱

باید رطوبت خاک رو قبل از آبیاری به طریقی که در کامنت قبلی بیان شد حتما تست کنید . فعلا رطوبت رو کنترل کنید اگه مشکل گیاه متوقف و یا کند نشد باید گیاه رو از خاک دربیارید و وضعیت ریشه ها رو بررسی کنید و اگه پوسیدگی داره جدا کنید و دوباره گیاه رو در خاک بکارید .

۱۴۰۰-۰۷-۱۱ ۰۷:۳۶:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@