پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

کاشت پیاز گل نرگس ویژه

تعداد بازدید ۲۹۴

سر کار خانم کاظمی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید این پیاز ها را در چه شرایطی و چه محیطی بکارم تا گل نرگس زیبایی داشته باشم. سپاسگزارم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۱۷:۰۹:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . پیازها رو در ترکیب خاک یک قسمت خاکبرگ و یک قسمت کود و یک قسمت خاک باغچه ، که خوب با هم مخلوط شده باشند بکارید و در هوای آزاد قرار بدید سعی کنید نیمی از پیاز در داخل خاک قرار داشته باشه و نیمی از اون بیرون باشه . بعد از کاشت بهش اب بدید و گلدان را در تراس و در محیطی سایه قرار بدید . وقتی برگها از بالای پیاز نمایان شدند به گیاه نور بیشتری برسانید . میتونید بعد از سبز شدن پیاز کوددهی با کود پتاس و فسفر بالا رو هر دو هفته یکبار انجام بدید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۱۹:۲۵:۰۵

نوشین اسدییان

با عرض سلام متاسفانه من تا کنون فرصت کاشت پیازهای نرگس را نداشتم الان هم هنوز فرصت برای کاشت دارم یا خیر دیر شده؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۰۰:۱۷:۱۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر بله میتونید بکارید . مشکلی نیست .

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۱۲:۰۱:۲۹

نوشین اسدییان

سلام حدود دو هفته است که پیازها را کاشته ام و هنوز اثری از رویش پیاز نیست لطفاً نحوه آبیاری را بفرماییدو اینکه رویش این پیازها چقدر طول می کشد

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۱۷:۲۲:۳۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر هرزمان خاکش خشک بود بهش آب بدید آیا پیاز ها سفت و سالم هستند ؟ لطفا عکس گیاه رو بفرستید

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۰:۱۰:۳۳

نوشین اسدییان

بله قسمت بیرون از خاک را که لمس می کنم سفت است

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۰:۴۶:۴۵

کارشناس شماره ۱

الان خاک خیلی خشکه ، هرزمان خاک تا این اندازه خشکه کاملا سیرآبش کنید ، ایا اب به راحتی در خاک گلدان نفوذ میکنه ؟

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۱:۲۶:۳۸

نوشین اسدییان

بله به راحتی نفوذ می کنه همچنین زهکش گلدان هم بخوبی بازه

۱۴۰۰-۰۹-۰۸ ۲۲:۵۴:۲۶

کارشناس شماره ۱

بسیار عالی . هر دو هفته یکبار با کود فسفر بالا گیاه رو آبیاری کنید . هرزمان خاک گلدان خشکه گیاه رو سیرآب کنید .

۱۴۰۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۴۹:۴۱

نوشین اسدییان

سلام وقت بخیر دو تا ازپیازها جوانه زدند آیا در آفتاب کامل قرار بدهم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۲۳ ۱۰:۲۲:۱۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر بله باید تو افتاب مستقیم باشن . آبیاری رو به اندازه ی کافی انجام بدید .

۱۴۰۰-۰۹-۲۳ ۲۲:۵۳:۵۴

نوشین اسدییان

سلام وقت بخیر آیا الان میشه پیاز لاله و یا سنبل کاشت و تا برای عید گل بدهد؟

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۱۶:۱۸:۳۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر بله میتونید اما ممکنه دقیقا برای سال تحویل گل نداشته باشید و کمی بعد به گل بره .

۱۴۰۰-۱۱-۲۷ ۲۲:۱۷:۱۳

نوشین اسدییان

سلام و احترام پیازها رشد کردند ولی گل ندادند و تا آخر فروردین به زردی گراییدند. پیازها را که درآوردم ریشه های قوی داشتند و نمی دانم چرا اینچنین شد.انشاالله در فصل مناسب مجددا اقدام می کنم.

۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۱۰:۵۴:۳۰

کارشناس شماره ۱

پیاز ها رو در نمی آوردید ، اجازه میدادید تو همون گلدون بمونه و تا زمانی که برگها کاملا خشک نشده اند با کود پتاس و فسفر بالا تقویتش میکردید . و وقتی کاملا وارد فاز استراحت شد و برگها به راحتی از پیاز جدا شدند ، کوددهی رو قطع میکردید .

۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۰۲:۲۹:۳۹

نوشین اسدییان

فکر کردم شاید پیاز کیفیت خوبی نداشته که گل نداده و احتمال دادم برای کاشت سال دیگر مناسب نباشد

۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۰۹:۰۰:۲۸

کارشناس شماره ۱

ممکنه پیاز ها خیلی جوان بوده باشند که گل ندادند . اگه بزارید داخل خاک بمونه کم کم پیاز چه های کوچکتری در اطرافش تشکیل میشد .

۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۰:۴۷:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@