پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

بررسی علت و درمان سوختگی برگهای توت فرنگی ویژه

تعداد بازدید ۲۶۲۷

با عرض سلام و احترام خدمت خانم کاظمی اوایل بهار چند بوته توت فرنگی گرفتم و در باکس بزرگی در بالکن طبقه یازدهم نگهداری نموده ام. اوایل برگهای سبز و توتهای خوبی داشت ولی به مرور دور برگها دچار سوختگی های متعدد شد،توت‌ها بسیار کوچک و دفرمه شد در این جا با شما مشورت کردم فرمودید از عصاره کود حیوانی که دستورش را داده بودید استفاده کنم و برگهای دچار اسیب را جدا کنم .این کار را کردم ولی بیشتر برگها و تعداد قابل توجهی از بوته ها از بین رفتند،یک دوره سمپاشی صد کنه هم انجام دادم.مدتی هم از سایبان استفاده کردم )با احتمال صدمه ناشی از نور تند خورشید. ولی متاسفانه نتیجه ای نگرفتم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۱۷:۴۸:۳۶

نوشین اسدییان

در این مدت رو به نابودی کامل می رفت ولی با شروع فصل پاییز شاخه های رونده دچار رشد سریع شدند و درحال پر کردن مجدد گلدان هستند ولی متاسفانه همچنان سوختگی ها ادامه دارد. در این عکس مشخص است که جوانه های سبز تازه روییده هم سوختگی دارند. البته اثری از آفت وجود ندارد خواهش می کنم برای احیاء این بوته ها راهنمایی فرمایید.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۱۷:۵۵:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . توت فرنگی گیاهی خزان کننده است . و در فصول سرد کم کم برگها رو از دست میده تا اینکه به ظاهر ، کاملا از بین میره اما با شروع فصل بهار دوباره سبز میشه . برای اینکه در بهار آینده بوته ای قویتر داشته باشید . بهمن ماه روی سطح خاک گلدان را کاملا با کود حیوانی کاملا پوسیده بپوشانید تا هم در زمستان ریشه ها از یخ زدگی محافظت بشن و هم گیاه زمانی که رشد رو آغاز میکنه غذای کافی و خاک مغذی در اختیار داشته باشه . سوختگی و خشک شدگی برگها میتونه بعلت گرما و نور شدید خورشید و گاهی اوقات رطوبت کم ایجاد بشه و با توجه به اینکه الان گیاه در مرحله ی وارد شدن به فصل استراحت هستش ، این مورد زیاد جای نگرانی نداره . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۷-۱۲ ۲۳:۳۲:۳۷

نوشین اسدییان

ولی در حال حاضر شاخه های رونده رشد سریع و خوبی پیدا کرده اند و از این ساقه های رونده بوته های جدید روییده و باکس که خالی شده بود را پر کرده است.و هنوز در حال رشد است. برای جلوگیری از سوختگی‌ها آیا استفاده از شید کمک کننده است؟ چون آفتاب بالکن ما خیلی تند است و گلهای دیگر مثل پریوش را هم سوزانده. من یک نوع شید برای محافظت از گلهای پریوش گرفته ام که ۸۰ درصد است،یعنی اونطور که فهمیدم ۸۰ درصد نور را از خودش عبور می دهد و ۲۰ درصد جلوگیری می کند. آیا برای بوته توت فرنگی هم مناسب است؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۰۰:۱۷:۵۷

کارشناس شماره ۱

بله میتونید از شید استفاده کنید . علت اینکه الان در حال ازدیاد هستش اینکه که گیاه بعلت تغییر آب و هوا به اصطلاح فریب خورده و فکر میکنه که هوای اواخر بهاره برای همین گیاهچه تولید میکنه . زمانی که نور خورشید ملایم تر شد میتونید شید رو بردارید .

۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۲۰:۵۴:۳۳

نوشین اسدییان

با سلام و تبریک سال نو. با آمدن بهار رسد جوانه های توت فرنگی شروع شده و حتی گل هم داده ولی هم چنان برگها می سوزند به خاطر نور آفتاب هم نیست چرا که در این چند هفته در معرض آفتاب زیادی نبوده .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۰۲ ۱۲:۱۶:۱۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر سال نو مبارک . با ارزوی بهترینها در سال جدید . امسال کمی خاک گلدان را سبکتر کنید ببینید تغییری در روند خشکی برگها ایجاد میشه یا خیر . میتونید از ترکیب کود دامی کاملا پوسیده که بصورت پودر باشه و خاکباغچه و کمی خاکبرگ استفاده کنید .

۱۴۰۱-۰۱-۰۳ ۰۱:۰۹:۲۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@