پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میناصداقت

تعداد سوال: ۱

گیاه پاندانوس ویژه

تعداد بازدید ۲۵۰

سلام وقتتون بخیر من گیاه پاندانوس دارم مدتی هست برگ‌هاش به حالت شکسته هست و از وسط تا میشه و دو برگ هم داره زرد میشه نمیدونم مشکلش چی هست ممکنه راهنمایی کنید.البته اینم بگم که یکسال هست من این گیاه را دارم و دوماهی میشه که اینطوری شده . ساقه گیاه هم کمی خم شده و مثل گذشته صاف نیست

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۰۷:۲۱:۴۷

میناصداقت

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۰۷:۵۲:۰۳

میناصداقت

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۰۷:۵۳:۰۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ابیاری گیاهتون به چه شکل هست؟ بعدابیاری آب از زیرگلدون خارج میشه؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۲:۱۹:۲۹

میناصداقت

خیر .هفته ای یک یا دوبار آبیاری میکنم .هر دفعه در حد یک لیوان آب میریزم

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۲۰:۳۷:۰۰

میناصداقت

اگر تو عکس ببینید برگ ها از وسط تا شده و به عبارتی برگ خودشو جمع کرده

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۲۰:۳۸:۱۴

میناصداقت

اگر تو عکس ببینید برگ ها از وسط رو هم تا شده و به عبارتی برگ خودشو جمع کرده

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۲۰:۴۰:۵۴

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا ببینید با توجه به حجک گلدون یک لیوان اب براش مناسب نیست بهتره بین دو ابیاری اجازه بدید یک سوم سطح خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و در هر ابیاری سعی کنید تا اندازه ای اب بدید که چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه که نشون دهنده سیراب شدن ریشه ه و باز بودن زهکش زیر گلدون هست و لطفا پشت برگ هارو چک کنید ببینید دونه های ریز سیاه رنگ یا تار عنکبوت مشاهده می کنید؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۲۳:۳۲:۴۵

میناصداقت

زیر برگ ها سالم هست و نشانه تار و دونه سیاه نیست.باتوجه به اینکه هوا سرد شده ،یعنی هفته ای یکبار و مقدار بیشتری آب بدم ،درسته؟ باتوجه به بزرگی گلدان به نظرم ۲-۳ لیوان آب نیاز داشته باشه.ایا دوباره گیاه سرحال میشه؟الان از کم ابی اینطوری شده یا از پر ابی؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۰۹:۲۲:۲۶

کارشناس شماره ۲

ببینید برای زمان ابیاری خصوصا الان که هوا سردتر شده روز مشخص نکنید بهتره خشکی سطح خاک رو ملاک قرار بدید هرزمان حدود یک سوم خاک گلدون خشک بود ابیاری کنید و در هر ابیاری تا اندازه ای اب بدید که چند قطره اب اضافی از زیر گلدون خارج بشه که نشون بده ریشه سیراب شده و زهکش هم بازه البته فقط چند قطره

۱۴۰۰-۰۷-۱۵ ۰۰:۵۲:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@