پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

زرد شدن بامبو خاکی ویژه

تعداد بازدید ۴۷۹

سلام وقت بخیر. این بامبو خاکی رو دو ساله که دارم.دوبار تا حالا گلدونشو عوض کردم دفعه دوم برگاش شروع کرد به زرد شدن و کل گیاه بی حال و افتاده شده.آبیاریش 2بار در هفته هر بار 3 لیوان، نور غیر مستقیم ، با فاصله تقریبا دو متری از پنجره جنوبی . چون عمق گلدون زیاد بود پایینشو پوکه ریختم (از جایی که توی عکس علامت زدم ) جدیدا متوجه شدم ماده چسبناکی به پشت برگا چسبیده. در ضمن قبلا که جلوی نور مستقیم خورشید پشت پنجره جنوبی بود مشکلی نداشت. به نظرتون دوباره بذارمش جلوی آفتاب مستقیم؟یا اینکه آفت داره؟ ممنون میشم سریعتر راهنمایی کنین

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۱:۲۹:۵۹

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۱:۳۹:۱۵

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۱:۴۱:۰۳

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۱:۴۳:۴۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون هم دچار بیماری قارچی و هم آفت شده برای درمان آفت باید از افتکش استفاده کنید لکه های چسبناک بدلیل تغذیه گیاه هست و لکه برگی های قهوه ای در اثر قارچ هست مراقب باشید زمان آبیاری اب روی برگ ها ریخته نشه و غبار پاشی انجام ندید و ابیاری منظم انجام بشه هرزمان یک سوم خاک خاک خشک بودابیاری کنید و زهکش زیر گلدون حتما باز باشه بعد هرابیاری چند قطره آب اضافی از زیرگلدون خارج بشه سم پاشی اولیه برای درمان افت رو با افتکش سه بار بافاصله گفته شده روی سم انجام بدید بعد از اون سم پاشی باقارچکش سه بار به فاصله سه روز سموم رو‌باهم ترکیب نکنید اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۲:۱۵:۳۴

کاربر

ممنون از راهنماییتون. میتونم از کنفیدور( ایمیدیاکلوپراید) ، مالاتیون و یا پالیزین به عنوان جایگزین آقت کش استفاده کنم؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۱۷:۰۵:۵۲

کاربر

لطفا در مورد آفت شفلرا هم بفرمایین از چه محصولی استفاده کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۱۷:۱۴:۵۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم برای هردو از کنفیدور استفاده کنید این افات با مالاتیون کامل ازبین نمیره سم سیستمیک نیاز داره سم پاشی همراه ماسک انجام بشه

۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۲۳:۳۶:۵۴

کاربر

خیلی ممنونم. ببخشید یه سوال دیگه هم دارم اسم این گیاه رو نمیدونم برگ هاش حالت سوختگی پیدا کرده. پشت پنجره جنوبی هست و آفتاب مستقیم داره آبیاری هفته ای دو بار 3 لیوان. تهویه هم دست کم 5 ساعت در روز

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۵ ۱۵:۴۶:۳۰

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۵ ۱۵:۴۷:۳۳

کارشناس شماره ۲

اسم گیاهتون دراسنا هست فقط لطفا سوال مربوط به این گیاه رو در تالار جدا مطرح کنید تا کارشناسان پاسخ بدهند هرتاپیک مختص بررسی یک گیاه هست ممنونم

۱۴۰۰-۰۷-۱۶ ۰۱:۰۲:۵۰

کاربر

حتما. تشکر

۱۴۰۰-۰۷-۱۶ ۱۱:۰۳:۰۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۷-۱۶ ۱۳:۲۵:۲۳

کاربر

سلام مجدد. کنفیدور رو طبق دستور روی قوطی برای هر دو گیاه استفاده کردم .شفلرا حالش بهتر که نشد هیچ بدتر هم شد برگهاش قهوه ای و سیاه میشه و میریزه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۰:۲۲:۵۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر از چه مارکی استفاده کردید ؟؟؟ تاریخ انقضا داشت؟ با یک بار اسپری کردن طبق غلظت مناسب و با سم با کیفیت مشکلی به این شکل رخ نمیده

۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۲:۱۱:۱۹

کاربر

سلام ممنون. تولیدات سم و کود زرافشان. تاریخ انقاش هم نگذشته بود. الان باید چیکار کنم؟ بامبو هم وضع بهتری نداره نگرانم گیاهام از دست برن

۱۴۰۰-۰۷-۱۸ ۱۰:۴۱:۴۹

کارشناس شماره ۲

رطوبت خاک رو حتما کنترل کنید بامبو هم لکه برگیش گسترش پیدا کرده؟ اگر این حالت هست حتما سم رو باید تغییر بدید

۱۴۰۰-۰۷-۱۸ ۱۳:۴۹:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@