پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهدی عرفانیان

تعداد سوال: ۱

زرد شدن لیندا ویژه

تعداد بازدید ۶۹۷

سلام متاسفانه دو هفته است لیندا رو گرفتم از همون اول شروع کردن به زرد شدن و خشک شدن برگهاو جدیدا حشرات ریز پشه مانند زیرش جمع میشه

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۴:۰۷:۴۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر برای تشخیص دقیقترعکس گیاهتون‌رو ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۴:۲۲:۴۸

مهدی عرفانیان

عکس های لیندا

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۴:۴۴:۳۲

مهدی عرفانیان

لیندا عکس

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۴:۴۵:۴۴

کارشناس شماره ۲

عکستون اپلود نشد عکس رو به واتسپ این شماره بفرستید 09183161028

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۵:۱۱:۳۵

مهدی عرفانیان

سلام عکس های لیندا رو به شماره ۹۱۸ فرستادم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۸:۲۵:۵۳

مهدی عرفانیان

سلام

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۱۸:۲۸:۱۲

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۲۰:۰۸:۱۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر گیاه رو خیلی داخل خاک فرو بردید قسمت متورم لیندا باید بالاتر قرار بگیره ابیاری گیاه بابد منظم باشه ابیاری زیاد یاکم به لیندا اسیب میزنه داخل قسمت متورم لیندا اسفنجی هست و اب جذب میکنه برای ابیاری وقتی حدود ده سانت سطح خاک خشک بود ابیاری انجام بدید و حتما زهکش زیر گلدون باید باز باشه،ابیاری نامنظم باعث زرد شدن برگ هامیشه ماهی یکبار به کوداهن نیاز داره و دلیل پشه های سطح خاک هم مرطوب بودن خاک هست اگر کم هست چسب زرد کشاورزی سطح خاک قرار بدید مشکل رفع میشه اگر زیاد هست سم مالاتیون میتونه به کاهش پشه ها کمک بکنه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع آهن protect nature حشره کش مالاتیون Malathion کلات آهن
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۲۰:۱۷:۱۳

کارشناس شماره ۲

این عکس رو ببینید نحوه صحیح قرارگیری لیندا درگلدان هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۲۰:۱۸:۰۰

مهدی عرفانیان

برگهای زرد رو جدا کنم؟؟؟ امیدی به گیاه هست؟؟؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۲۱:۵۹:۵۸

کارشناس شماره ۲

بله با رعایت شرایط ابیاری کوددهی منظم از زرد شدن بقیه برگ ها میتونید جلوگیری کنید برگ های زرد احیا نمیشن میتونید جدا کنید البته حتما با یک قیچی ضدعفونی شده جدا کنید و بعد از جدا کردن برگ حتما از اسپری قارچکش استفاده کنید و نواحی که برگ جدا شده اسپری کنید و کوددهی با اهن رو حتما انجام بدید دوماه یکبار هیومیک اسید هم براش بسیار مناسبه و ماهی یکبار اسید امینه مقاومت گیاه رو بالامیبره

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کلات آهن کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۷-۱۳ ۲۳:۳۰:۴۷

مهدی عرفانیان

سلام مجدد خاک روی ساقه رو خالی کردم خیلی مرطوب بود زیر گلدون رو هم چک کردم هم شکتگی داره هم سوراخ ها کم و مسدود بود به نظرم و اینکه پلاستیکی هم هست متاسفانه گلدون رو عوض کنم؟؟؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۰۹:۱۸:۰۲

مهدی عرفانیان

و اینکه از محلی که زرد شده جدا کنم یا کل برگ

۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۰۹:۲۹:۰۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر بله دقیقا خاک مرطوب بسته بودن زهکش از عوامل اصلی زرد شدن برگ ها بوده گلدون رو تعویض کنید پلاستیکی اگر چندین سوراخ زهکش داشته باشه مشکلی نداره فقط حتما از باز بودن زهکش مطمین بشید و برگ رو میتونید از وسط هم جدا کنید فقط حتما بعد جدا کردن قارچکش اسپری بشه بعد تعویض گلدون هم خاک رو تعویض کنید ابیاری اول با قارچکش ابیاری دوم حتما با اسید هیومیک باشه

۱۴۰۰-۰۷-۱۴ ۲۳:۳۹:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@