پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرانک رسولی

تعداد سوال: ۲

قهوه ای و سوختن نوک برگها و زرد شدن برگها ویژه

تعداد بازدید ۵۰۸

سلام روزتون بخیر. ببخشید بونسایی که من دارم تقریبا یک سال و نیم هستش که خریدم الان تقریبا یک ماه هستش که برگ هاش به این صورتی که عکس میفرستم در اومده یه ماه پیش یه کود به فاصله دوهفته دادم داشت برگ های تازه میداد که اصلا اون برگا باز نشدن و نوکشون حالت سوختگی پیدا کردن ابدهی هم در هفته دوبار بوده در فصل تابستان

۱۴۰۰-۰۷-۱۵ ۰۹:۴۸:۴۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکستون دریافت نشد دوباره ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۷-۱۵ ۱۴:۴۰:۵۹

فرانک رسولی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۶ ۰۷:۲۹:۲۸

فرانک رسولی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۱۶ ۰۷:۳۱:۵۰

فرانک رسولی

خدمتتون فرستادم

۱۴۰۰-۰۷-۱۶ ۱۱:۳۹:۵۴

کارشناس شماره ۲

ممنونم چه کودی دادید؟ میتونید عکس از کود هم بفرستید؟ و کود رو به شکل مه پاشی روی برگ ها دادید؟ یا در اب ابیاری؟ کلا غبار پاشی هم می کنید؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۶ ۲۲:۴۶:۰۱

فرانک رسولی

نه از کود عکس ندارم و تموم شده الان و به صورت ابیاری دادم فقط منظورتون از غبار پاشی رو نمیفهمم فقط توی این یک سال و نیم دو بار یا سه بار گذاشتم تو بالکن و ابپاشی کردم روی برگهاش ولی هر سری که ابیاری میکنم با اسپری روی تنه اش ابپاشی میکنم

۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۱۴:۳۰:۰۹

کارشناس شماره ۲

بله منظورم از غبار پاشی همون آب ریختن روی برگ هست اگر زمان ابیاری آب روی برگ بریزه و این حالت زیر نور افتاب باشه باعث سوختگی برگ و اگر در محیطی که تهویه نداره باشه باعث لکه برگی قارچی میشه پس فعلا غبارپاشی اصلا انجام نشه برای تانین رطوبتش یک ظرف آب کنار گلدون قرار بدید و تهویه محیط رو بالا ببرید و برای کنترل لکه برگی ها از قارچکشی که براتون لینکشپ میزارم سه بار به فاصله سه روز اسپری کنید و کلا روی تنه گیاه هم اسپری نکنید برای تقویتش ماهی یکبار میتونید از جلبک دریایی و‌امینو اسید و دوماه یکبار اسید هیومیک استفاده کنید اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کود ارگانیک جلبک دریایی کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۷-۱۷ ۲۳:۵۳:۰۸

فرانک رسولی

ببخشید در مورد اینکه گفتید دیگه اسپری نکنم در مورد مصرف کودها نوشته شده که کود رو با اب قاطی کرده و اسپری کنیدروی گیاه و اینکه آیا میتونم برگهای زرد و نوک سوخته رو بکنم و جدا بشه

۱۴۰۰-۰۷-۱۹ ۱۲:۵۲:۳۳

کارشناس شماره ۲

ببینید قارچکش رو‌اسپری کنید چون جهت درمان هست و بهتره روزی که اسپری میکنید تهویه بالا باشه مثلا پنجره باز باشه و کودهارو به شکل ابیاری بدید اسپری نکنید کوددهی بعد از اتمام درمان گیاهتون باشه یعنی سه بارقارچکش مصرف بشه و بعد بافاصله یک هفته کوددهی شروع بشه

۱۴۰۰-۰۷-۱۹ ۱۳:۳۹:۰۴

فرانک رسولی

ممنونم از توضیح کاملتون بعد برای سانسوریا و کامپکت هم میتونم از این کدوها استفاده کنم ببخشید سوال قبلی هم پرسیدم که میتونم برگهای زرد و نوک سوخته رو میتونم از بنسای جدا کنم؟

۱۴۰۰-۰۷-۱۹ ۲۲:۲۸:۱۳

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله میتونید برگ هارو جدا کنید فقط بعد از جداکردن برگ یک دور قارچکش اسپری کنید که از محل بریدن برگ بیماری وارد نشه سانسوریا کود پتاس بالا و فسفر بالا به تناوب ۲۰ روزیکبار میخواد کامپکت اهن دوماه یکبار و سه بیست ماهی یکبار

۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۰۰:۳۴:۴۶

فرانک رسولی

سلام روزتوگ بخیر من قارچ کش رو تهیه کردم ولی الان دو روزپشت سرهم اسپری کردم یادم نبود که گفته بودید به فاصله سه روز الان باید چیکار کنم واینکه هر سری چه مقدار اسپری کنم و اینکه کودها رو به چه ترتیبی بدم وآیاهمون جایه ابیاری حساب میشه؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۸ ۱۶:۳۶:۳۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر چه مقدار اسپری کردید گیاهتون علایم بیحالی نداره؟ بهتره سم اول باشه وقتی دوره ی ۹ روزه سم تموم شد اول اسید هیومیک بعد با فاصله یک هفته کودبعدی امینو اسید به شکل اسپری پاشی و جلبک به شکل ابیاری

۱۴۰۰-۰۷-۲۹ ۰۰:۴۰:۳۶

فرانک رسولی

سلام روز شما بخیر به مقداری اسپری کردم که تمام برگها خیس شدن وداخل بالکن گذاشتم و اسپری کردمو الانم بی حال نیست خداروشکر الان من باید از اسپری اول سه روز رو حساب کنم یا اسپری دوم؟ کود امینو اسید رو که گفتید به شکل اسپری فقط به برگا بزنم و به خاکش نزنم ؟و با آب معمولی ابیاری کنم؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۹ ۱۰:۱۶:۱۹

کارشناس شماره ۲

بله از روز دوم حساب کنید و یک دوره دیگه بیشتر اسپری نکنید اگر رشد لکه ها ادامه داشت اطلاع بدید امینو اسید رو میتونید به شکل ابیاری هم استفاده کنید برای کوددهی گیاهتون رو که ابیاری کردید دو روز بعدش بهش کودبدید زمانی که خاک کمی مرطوبه و میزان کودیاامینو اسید به اندازه ابیاری نباشه درحد یک سوم لیوان برای هرگلدون کافیه

۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۰۲:۵۹:۳۲

فرانک رسولی

سلام روز بخیر طرز استفاده کودها همانطور که روش نوشته شده است ۱۰سی سی باید با چه مقدار اب قاطی بشه ؟ یا باید یک سوم از محلول رو بدون قاطی کردن با اب به گیاه داد؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۷:۱۳

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر کودهایی که نیاز به رقیق کردن داشته باشه دقیقا روی بسته ذکر شده که ده سی سی در یک لیترآب به طور مثال و اگر نیاز به رقیق کردن نداشته باشه نوشته شده مقدار مورد نیاز روی گیاه اسپری شود یابه سکل ابیاری داده شود و نیاز به رقیق سازی در آب نداره

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۳:۰۴:۲۲

فرانک رسولی

سلام روزتون بخیر امروز من متوجه شدم بنسای که بهش قارچ کش زدم گویا لکه های قهوه ایش بیشتر شده چون برگهای که لکه داشتن رو من جدا کردم بعد قارچ کش استفاده کردم امروز دیدم دوباره لکه افتاده رو برگا باید جیکار کنم؟ و اینکه فاصله ی دو کود امینو و جلبک چقد باید باشه؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۰۹:۲۳:۲۷

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر چند دوره قارچکش اسپری کردید؟ و ابیاریش هم منظم کردید؟ که رطوبت خاک بالا نباشه؟ جلبک و امینو اسید رو ماهی یکبار میتونید استفاده کنید و بافاصله یک هفته از هم استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۱۳:۵۰:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@