پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علی محمدپور

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ های فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۳۶۸

سلام وقت شما بخیر. این فیکوس رو تقریبا یک ساله دارم. رشد کرده و برگ جدید داده. همیشه رطوبت خاکش رو کنترل میکنم و بعد بهش آب میدم. تابستون هفته ای یبار و هوا سردی ۱۰ روز یا دوهفته. گلدون اصلا از مکانش جابجا نشده و پشت پرده نازک درب تراس قرار داره و نور ملایم میگیره. دمای خونه تقریبا ثابته و تابستون ما اصلا کولر زیاد روشن نکردیم. الان مدت دو سه ماهه برگ هاش دونه دونه زرد میشه و میوفته. هرکاری کردم بازم حالش خوب نشد. تابستون آب منظم هفته ای یبار بهش دادم. زمانی که دیدم ریزش برگ ها ادامه داره و با کنترل آبیاری و دما و نور مشکل برطرف نمیشه، گیاه رو از گلدون خارج کردم و ریشه هاش رو بررسی کردم و متوجه هیچ گندیدگی نشدم. فقط یه مشکل داشت اونم اینکه ریشه گیاه کامل تو قالب گلدون قبلیش باقی مونده بود و خاک قالب قبلی مثل سنگ شده بود. گیاه ریشه هاش تو قالب گلدون قبلی باقی مونده بود و ماه پیش که از گلدون خارجش کردم با دقت خاک گلدون قبلی که مثل قالب سنگ شده بود رو از ریشه جدا کردم و مقدار زیادی از خاک قالب اصلیش باقی موند و تنها دنباله ریشه ها رو از قالب خارج کردم ولی بازم مشکلش حل نشد. ممنون میشم راهنمایی کنین. گیاه داره از بین میره

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۰۰:۱۶:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید که بهش کود هم میدید ؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۰۹:۱۵:۴۹

علی محمدپور

تعداد سوال: ۱

خیلی کم. در طول این یک سال فقط دوبار کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ دادم بهش اونم اول تابستون با فاصله یک ماه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۰ ۲۲:۴۹:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

آبیاری را در زمانی که خاک گلدان خشکه انجام بدید . به گیاه هوای تازه و نور کافی برسونید . سه بار , با فاصله ی دو هفته بهش کود کلات آهن بدید . و دیگه بهش آهن ندید تا اوایل بهار , از اوایل بهار تا اوایل پاییز هر دو هفته یکبار حتما بهش کود کلات آهن بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۲۲:۲۵:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@