پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الناز علوی

تعداد سوال: ۱

لکه قهوه ای برگ فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۲۹۲۹۹

با سلام گیاه مدتی است روی برگه های فیکوس لیراتا لک های قهوه ای ایجاد شده لطفا راهنمایی بفرمایین

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۰۴ ۱۵:۴۴:۰۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .فیکوس لیراتا گیاهی است که به محیطی با تهویه ی بسیار خوب نیاز داره روی برگهاش آب اسپری کردید ؟ لطفا در مورد مکان نگهداری گیاه توضیح بیشتری دهید

۱۳۹۹-۰۶-۰۵ ۰۰:۳۰:۲۰

الناز علوی

گیاهم پشت پنجره نگه داری میشه آییاری هم وقتی خاکش خشک میشه انجام میدم فقط تنها مورد اینه که من منزلم کولر گازی داریم البته روزی یکبار مهپاشی هم میکنم

۱۳۹۹-۰۶-۰۵ ۰۰:۴۸:۳۷

کارشناس شماره ۱

این آسیب بعلت رطوبت باقیمانده از مه پاشی و جریان هوای سرد در برگها ایجاد شده ایا گیاهتون روبروی پنل کولر یا در معرض باد مستقیم کولر قرار داره ؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۵ ۲۱:۴۰:۳۶

الناز علوی

نزدیک پنل کولر هست یعنی شما میفرمایین قارچ نیست؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۵ ۲۲:۱۲:۰۲

کارشناس شماره ۱

نه قارچ نیست .بهتره گلدان رو در مکانی با تهویه ی بهتر قرار داده و مه پاشی رو متوقف کنید آبیاری رو به روال قبل انجام بدید ببینید روند سوختگی برگها در برگهای سالم ادامه پیدا میکنه یا خیر . لطفا تا برطرف شدن مشکل با ما در ارتباط باشید

۱۳۹۹-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۶:۰۰

الناز علوی

ممنونم

۱۳۹۹-۰۶-۰۵ ۲۲:۲۷:۴۷

الناز علوی

باسلام ببخشید من گیاه رو منتقل کردم به محل بهتر اما همچنان سوختگی داره تازگی متوجه شدم برگها لک های سبز کمرنگ زده که قبلا خونده بودم علتش قارچ میشه راهنمایی بفرمایین

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۶-۲۱ ۲۰:۵۸:۲۲

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد .بله لکه های زرد کمرنگ نوعی قارچه .بهتره براش از قارچ کش مانکوزب به صورت اسپری کردن و یا کاربندازیم بصورت آبیاری استفاده کنید سمپاشی را دو هفته ی بعد تکرار کنید اگر روی برگها غبارپاشی انجام میدادید فعلا اینکار را متوقف کنید کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۸:۳۲

الناز علوی

تهران هستم. خیلی نگران گیاهم هستم ?

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۰۱:۴۷:۵۸

الناز علوی

تهران هستم. خیلی نگران گیاهم هستم ?

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۰۱:۴۸:۰۲

الناز علوی

میشه لطفا قارچ کش خوب معرفی کنین

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۰۱:۴۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

تراس دارید که تمام روز سایه باشه ؟

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۲:۰۴:۱۰

الناز علوی

تراس دارم فکر کنم یه قسمتش سایه هست

۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۵:۳۵:۵۹

کارشناس شماره ۱

اگر تراس تون تمام سایه است گیاه رو با سم گاربندازیم یا مانکوزب سمپاشی کنید و بزارید تا زمانی که هواخنک بشه ( اوایل تا اواسط پاییز ) تو تراس بمونه .اگر بعد از سمپاشی دوباره برگها دچار لک (حتی به مقدار کم ) شدند دو هفته ی بعد سمپاشی را تکرار کنید .سم کاربندازیم را بصورت آبیاری و سم مانکوزب را بصورت اسپری کردن میتوانید استفاده کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۲۳:۱۵:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@