پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۸

گل ویژه

تعداد بازدید ۲۱۹

این گلم رو یکی دوبار روش شپشک آرد آلود دیدم یا همون ضایعات سفید اسفنجی شکل ته برگ محل اتصال به ساقه و دو بار با دیازینون سم پاشی کردم بهتر نشد هیچ خشکی برگاش و ضعیف تر شد الان بنظرتون مشکلش چیه و باید چجور درمانش کنم؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۲۱:۳۲:۰۷

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۲۱:۳۳:۵۶

کاربر

عکساش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۲۱:۳۴:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . گیاهتون بعلت افراط و تفریط در آبیاری یا نامناسب بودن زهکشی گلدان و یا خاک نامناسب دچار مشکل سوختگی و زردی برگها شده . برای از بین بردن شپشک آردآلود باید ابتدا رطوبت و آبیاری را کمتر کنید و به گیاه هوای تازه و خنک برسونید و گیاه را دوبار با فاصله ی دو هفته با سم ایمیداکلوپراید 35 درصد سمپاشی کنید . هم روی خود گیاه سم بریزید و هم روی خاک . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتون هستم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۲۲:۳۲:۴۷

کاربر

وقتی جوونه ی برگ جدید میزنه بعد یکم رشد خشک میشن دلیل اونم همینه؟ ابیاریشم تقریبا هفته ای دوباره ولی گاهی گیاه این وسط یکم پژمرده میشه که تا دوباره آبش میدم سریع به حالت اول برمیگرده و سرحال میشه آبیاریش باید چجور باشه تقریبا؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۰۴:۲۳:۳۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

باید بین دو آبیاری خاک گلدون خشک باشه . و خاک باید سبک باشه گلدان را به محیطی خنکتر با نورِ متوسط تا سایه و تهویه ی خوب منتقل کنید . سر شاخه ها رو هرس کنید و گلدان را در محیطی که بیان شد قرار بدید و با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه رو از طریق همین تاپیک اطلاع بدید متشکرم

۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۲۳:۱۳:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@