پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فتوت

تعداد سوال: ۱

سلام روزتون بخیر . لطفا اگر مقدرو جواب اورژانسی به من بدید . ممنونتون میشم . ویژه

تعداد بازدید ۴۹۸

سلام روزتون بخیر . لطفا اگر مقدرو جواب اورژانسی به من بدید . ممنونتون میشم . گل لیندا ۱۱ ساله دارم که بیشترین رشدو در ساقه داشه البته نه در عرض ساقه بلکه فقط در ارتفاع ساقه ای باریک و بلند پیدا کرده چند روز بود ساقه کج شده بود و ما طبق روال قبل یک مقداری چرخشش دادیم به افتاب تا صاف بشه ولی متاسفانه ساقه از یه نطه ای کج کج شد الان با نخ بستمش که ایستا باشه ولی تمایل به افتادگی درش هست و چند برگش هم زرد شده ایا راهی پیشنهاد دارین

۱۴۰۰-۰۷-۲۲ ۰۹:۴۲:۳۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکس گلدون رو ارسال میفرمایید و اینکه کودهای ازت بالا مثل سه بیست بهش میدید؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۲ ۱۳:۰۰:۱۹

فتوت

نخیر کود ندادم ولی مدتی بود بصورت اسپری قرص جوشان ای پلنت میدادم البته خیلی کم دوهفته یه بار

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۰۰:۳۵:۱۰

فتوت

توی تصویرم مشخصه که از کجا این اتفاق افتاده انگار که تو اون نطقه ساقه له شده

۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۰۰:۳۹:۰۵

کارشناس شماره ۲

ابیاری چه میزان هست و چندروز یکبار؟ لیندا بخاطر بافت خاص ذخیره اب که در قسمت متورم دارد در صورت ابیاری بیش از حد دچار پوسیدگی میشه گلدونتون زهکش داره؟ و قسمت انتهای ساقه هم دست بزنید ببینید نرم هست؟ فعلا ابیاری هم متوقف بشه تا خاک خشک بشه

۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۱۲:۴۱:۵۶

فتوت

ابیاری هفته ای یکبار بوده ساقه سفتهالان ابیاری متوقف الان .لی ساقه در همون قسمتی که احساس شکستگی داره یک مقدار نرم ایا بستنش کار درستی بوده ؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۱۷:۳۴:۵۵

کارشناس شماره ۲

بستن نیاز نیست فقط حتما از قارچکش استفاده کنید هم کمی روی تنه قسمت نرم اسپری کنید هم دراب ابیاری بدید قارچکش کاربندازیم عالی هست برای این مورد ابیاری تنظیم باشه،زمانیکه حدود یک سوم خاک گلدون خشک بود ابیاری کنید و زهکش زيرگلدون حتما باز باشه که خاک انتهای گلدون باتلاقی نشه اگر بعد از دوبار مصرف قارچکش به فاصله ۱۰روز روند نرم شدن ساقه ادامه داشت اطلاع بدید چون باید ریشه گیاه در اون صورت بررسی بشه گلدون جایی باشه که تهویه برقرارهست اگر سوالی داشتید بفرمایید درخدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۲۰:۲۸:۴۵

فتوت

سلام وقتتون بخیر . یه موضوعیو باید عنوان کنم پیاز گل نرم شده باز همون قارچکشو بزنم؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۹ ۱۳:۴۸:۱۰

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر اگر مقدار زیادی نرم هست نشونه پوسیدگی بالا هست و با قارچکش درمان نمیشه باید اون قسمت های نرم و پوسیده کامل جدا بشه بعد در محلول قارچکش قرار بدید ساقه رو و‌بزارید دوباره ریشه دار بشه میتونید عکس پیاز و هم ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۷-۲۹ ۱۳:۵۵:۵۵

فتوت

از داخل نرم شده پوستش سفته ولی دست می ذاری پوکی داره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۹ ۱۴:۱۳:۵۴

کارشناس شماره ۲

بدلیل اینکه قسمت متورم لیندا خیلی در خاک هست این اتفاق افتاده شما باید بالاتر قرارش بدید براتون یک عکس ارسال میکنم در پیوست ببینید قسمت متورم لیندا باید روی خاک باشه چون زیرخاک با جذب آب بافت اسفنجی داخلش دچار مشکل میشه و‌درنهایت باعث پوسیدگی میشه حتما از خاک خارج کنید و بالاتر قرارش بدید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۰۲:۵۹:۵۷

فتوت

این گل الان ۱۱ سال که به این شکل بوده بلکی ام بیشتر. حالا من دورشو خالی کردم ایا قارچکشو باید بزنم ؟ ایا ساقه رو باید بچینم ؟ واگر بله چه قارچ کشی بزنم ؟ با توجه به عکس جدیدی که میفرستم چون برگا داره همه زرد میشه انگار از همون قسمت تو رفته ساقه خشک میشه حالت پیری داره و اینکه اگر باید ساقه رو بچینم ساقه رو باید گذشت داخل اب یا خاک ؟

۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۱۰:۱۲:۲۶

فتوت

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۱۰:۱۳:۵۰

کارشناس شماره ۲

چروک شدن و حالت پیری دقیقا در اثر تنش ابی هست ابیاریشو منظم انجام دهید، زمانیکه حدود یک سوم خاک گلدان خشک بود ابیاری کنید و در هرابیاری تا حدی اب بدید که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه زهکش هم حتما باز باشه گیاه رو در سایه قرار ندید و کلات اهن ماهی یکبار به گیاهتون بدید با قرار دادن یک ظرف اب کنار گلدان رطوبت محیط رو بالا ببرید. اگر با رعایت این شرایط تغییری در روند گیاه دیده نشد باید ریشه بررسی بشه

۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۰۱:۲۱:۲۴

کارشناس شماره ۲

از قارچکش کاربندازیم برای ابیاری استفاده کنید و برای میزان استفاده از سموم حتما به دستور نوشته شده روی بسته دقت کنید

۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۰۱:۲۳:۳۶

فتوت

ممنونم از پاسختون

۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۰۹:۲۸:۲۳

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۱۰:۴۷:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@