پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میترا لشگری

تعداد سوال: ۵

نگهداری هویا ویژه

تعداد بازدید ۳۴۹

سلام امیدوارم همون کارشناس قبلی جواب منو بدن ممنون میشم. دوست عزیز فرمودید گل میخرم باهاتون مشورت کنم اما من گوش ندادم اول گل خریدم حالا اومدم مشورت کنم دوتا هویا خریدم میخوام بدونم کجای خونه ام ازش نگهداری کنم نور خانه من شدیده بدون پرده هست.جنوبی و جنوب شرقی نور دارم .لطفا راهنماییم کنید شرایط نگهداریشو

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۲ ۱۰:۴۷:۲۹

میترا لشگری

عکس برعکس شده نمیدونم چرا دوباره ارسال میکنم عکس گیاه رو

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۲ ۱۰:۵۳:۳۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر نور پنجره ی جنوبی برای هویا زیاده . مخصوصا تو تابستون ، میتونید گلدونها رو با فاصله ای از پنجره بزارید که نور داشته باشه و روشن باشه اما نوری که از پنجره رد میشه روی خودِ گیاه نیافته . آبیاری در زمانی که خاک گلدان خشک بود انجام بدید . اگه براش قیم خزه ای بزارید خیلی تو ایستایی اش و رشدش تاثیر داره . کود آهن هم تو سرسبزی برگها و رشد گیاه موثر هستش . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۷-۲۲ ۱۲:۵۷:۲۵

میترا لشگری

سلام کمک کمک پیج اناری دوتا خریده بودم چند روز پیش یکی رو کاشتم الان حالش خوبه فقط چند دسته برگ زرد حالت پاییزی شد و تکون دادم ریخت.اما گلدان دوم دیروز همسر کاشت چونکه توی پیت روغن بود اصلا در نیومد مجبور به ضربه زیادی شد وقتی گلدان خارج شد ریشه ها کامل به هم ریخت اما خراب شد فقط از قالب ریشه منسجم خارج شد سریع داخل زمین گذاشتم اما الان دیدم برگ‌های سبز حالت خشک شدگی گرفته چیکار کنم خطرناکه؟؟؟؟؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۰۹:۴۴:۰۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر نه نگران نباشید پیچ اناری از این به بعد کم کم تمام برگهاش رو از دست میده و خزان میکنه و به رکود کامل میره اما در بهار با گرم شدن هوا دوباره رشدش شروع میشه . میتونید تمام برگهای بیحال رو جدا کنید .البته چون هوا هنوز اونقدر سرد نشده ممکنه بعد از جدا کردن برگها دوباره برگ جدید بزنه اما هر چه هوا سردتر بشه کم کم اونها هم میریزن . نگران نباشید پیچ اناری یکی از مقاومترین پیچ ها هستش .

۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۲۲:۳۱:۱۶

میترا لشگری

اخه چرا پیچی که من کاشتم سرحاله اما اونی که شوهرم کاشته حالش خرابه خیلی باهم تفاوت دارن اصلا شبیه پاییز نیست?چیکار کنم دیگه توکل به خدا .ممنونم تا سوال بعدی خدانگهدار.اهان راستی پنج عدد کاج نقره ای توی گلدان در حیاط هست یکی هم داخل باغچه. برای زمستون کار خاصی نباید انجام بدم به سرما مقاومه،،؟؟ منطقه ما زمستونش سرده.دقیق نمیدونم چه کاجی هست .همونی که رنگ پریده هست و سبز نیست?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۲۳:۴۴:۴۴

کارشناس شماره ۱

چون در زمان تعویض گلدون ، دچار اسیب شده به این صورت دراومده اما جای نگرانی نیست . بهمن ماه روی سطح خاکش کمی کود حیوانی بریزید . کاملا پوسیده باشه . کاج ها به سرما مقاوم هستن .

۱۴۰۰-۰۷-۲۵ ۰۷:۰۱:۲۱

میترا لشگری

سلام خدا قوت برای کنار پنجره خانه ام که نورش شدید و‌زیاد و طولانی هست چه گیاهی مناسبه،،؟؟؟ هم به نور زیاد مقاوم باشه هم به کنار پنجره بودن .خوب ممکنه زمستان کناره پنجره سردتر و در تابستان گرمتر باشه. ممنونم از شما عکس خانه هم که قبلا فرستادم

۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۰۸:۱۲:۱۹

کارشناس شماره ۱

سلام و عرض ادب . اگه نور خیلی زیاده و تهویه هم خوب باشه میتونید انواع فیکوس غیر از فیکوس بنجامین رو نگه دارید . انواع فیکوس الاستیکا و لیراتا خوب هستن . اما باید زیاد به پنجره نزدیک نباشن طوری که سرما از پنجره به گیاه برسه . بابا ادم هم خوبه تنه قرمز باشه بهتره . انواع مانسترا هم میتونه برای این محیط با کمی فاصله از پنجره مناسب باشه . انواع افوربیا مثل تریگونا یا لاکتیا یا اینجنس هم خوب هستش و همینطور مرجان گل درشت . اگه گیاه خاصی مد نظرتون هستش بفرمایید تا بگم که برای کنار پنجره تون مناسب هستش یا خیر ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۰:۰۶:۳۱

میترا لشگری

اعتماد به نفس نگهداری از فیکوس هارو ندارم. دلم یه گیاه آسون و کم توقع میخواد.منظورتون از تهویه نمیدونم چیه. هر روز کلا من در و پنجره هارو باز میکنم که اکسیژن بگیرم همون کافیه؟ دوست دارم یه گیاهی داشته باشم حس درخت داشته باشه.مقاوم باشه .استرس نداشته باشم در موردش

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۰:۱۱:۵۵

میترا لشگری

بوته کوچک یاس هلندی یا کامکوات میشه نگه داشت؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۰:۱۵:۲۸

کارشناس شماره ۱

نه اینا گیاهان فضای آزاد هستند و تو خونه خراب میشن . دراسنا پرچمی ،شفلرا ، یوکا ، افوربیا تیروکالی ( شاخ گوزنی ) پرنده بهشتی ، لیندا هم مناسب هستن

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۰:۳۷:۰۵

میترا لشگری

سلام بنجامین ها چندتا برگ این شکلی دارن علتش چیه. یه بار هم دو هفته پیش کلات آهن دادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۱ ۲۱:۰۸:۵۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . احتمالا دوز آهن زیاد بوده . فعلا کوددهی رو متوقف کنید . چه موقع از شبانه روز بهش آهن دادید و آیا خاک گلدون در زمان کوددهی خشک بود؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۲ ۰۶:۰۷:۴۲

میترا لشگری

خشک بود شب بود .

۱۴۰۰-۰۸-۱۲ ۰۸:۱۸:۱۰

کارشناس شماره ۱

سعی کنید در مواقعی که میخواین به گیاه کود بدید قبل از کود دادن ، اول گلدون رو آبیاری کنید و بعد محلول کود رو بهش بدید . ممکنه چند برگ زرد کنه و بریزه اما به مرور این تنش برطرف میشه .فعلا دیگه بهش کود ندید .

۱۴۰۰-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۶:۲۵

میترا لشگری

سلام دوست عزیز. هویا خریدم با تیباکس اوردن متاسفانه ترکونده بودنش. منم کاشتم با همون وضع. الان برگ‌هاش نرم و سرد هستند. کمک کنید تا از این وضعیت نجاتش بدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۲۲:۱۳:۵۶

میترا لشگری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۲۲:۲۲:۵۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر آیا ساقه شکستگی هم داره ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۲۳:۴۰:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@