پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

النا بختیاری

تعداد سوال: ۱

زردشدن برگ بن سای ویژه

تعداد بازدید ۳۴۹

سلام شبتون بخیر من حدود سه ماه هست یک گیاه بن سای خریداری کردم ولی حدود ۱ماه هست که برگهاش شروع به ریزش کرده و زرد شده تاحالا هیچ کودی هم به گیاه ندادم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید عکس گیاه رو هم فرستادم خدمتتون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۰۰:۴۰:۲۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاریتون به چه صورته ؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۳ ۰۷:۲۳:۰۳

النا بختیاری

هفته ای ۳بار ابیاری میکنم بصورتی که برگها خیس بشن اصلا اب ندادم فقط به خاک گلدان

۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۰۱:۱۷:۱۳

کارشناس شماره ۱

یعنی به ریشه اصلا آب نمیدید و فقط گیاه رو مه پاشی میکنید ؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۲۲:۳۵:۴۰

النا بختیاری

نخیر دقیقا برعکس به ریشه گیاه اب میدم و مه پاشی تاحالا نکردم میشه لطف کنید بگید که چندروز در هفته به چه روشی باید ابیاری کنم؟ ونور مورد نیاز برای گیاه چقدر هست یعنی نور مستقیم باید باشه یا از پشت پنجره کفایت میکنه و اینکه نیاز به کود هست اگر بله چه کودی ؟ به چه روشی ؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۵ ۱۹:۰۵:۳۷

کارشناس شماره ۱

ابیاری را زمانی انجام بدید که خاک گلدان نسبتا خشک شده باشه . گلدان باید کنار پنجره ی نورگیر باشه پنجره ی رو به جنوب در پاییز و زمستان نور بیشتری داره و بهتره کنار پنجره ی جنوبی باشه . ماهی یکبار تا آخر پاییز بهش کود فسفر بالا برای تقویت ریشه بدید . بهار به بعد هر دو هفته یکبار کود سه بیست و کلات آهن به تناوب بدید . کوددهی در زمستان قطع شود . گیاا به نور مستقیم نیازی نداره اما با نور زیاد و فیلتر شده نیاز داره و حتما باید کنار پنجره ی نورگیر باشه . اگر محیط گرم و خشک بود هر چندروز یکبار مه پاشی انجام بدید . البته در فصول گرم به مه پاشی روزانه نیاز داره .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۷-۲۵ ۲۳:۴۹:۲۵

النا بختیاری

خیلی ممنونم از توضیحاتتون شما کودهایی که گفتین رو برای فروش دارید؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۱۲:۳۳:۵۷

کارشناس شماره ۱

بله در سایت موجوده میتونید سفارش بدید لینک اش رو براتون میزارم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کلات آهن
۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۲۲:۰۸:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@