پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سوده قوامی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ اریکا ویژه

تعداد بازدید ۳۹۲

با سلام و احترام مدت دو ماه است که گیاه اریکا خریدم و همه چی عالی بود و خیلی زیاد هم شاخه و برگ جدید داره دوبار در هفته آبیاری با آب تصفیه نور خوب غیر مستقیم (پنجره جنوبی) زیر گلدان جزیره داره گلدانش هنوز همون گلدان گلخونه هست ولی چند روزی است که یک شاخه و به دنبال اون برگاش زرد شده و احساس می کنم شاخه های پاینی حالت خمیدگی دارد یکی از شاخه ها برگاش یه جوریه که عکس می فرستم میشه بفرمایید مشکل چیه و چیکار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۱۰:۴۷:۰۲

سوده قوامی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۱۰:۴۸:۳۳

سوده قوامی

فقط یک شاخه اینطوری هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۱۰:۴۹:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .آیا رادیاتور کنار گیاه باز هستش ؟ و آیا بهش تا حالا کود هم دادید ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۴ ۲۲:۴۰:۱۹

سوده قوامی

سلاام خیر رادیاتور باز نیست لیتر رو نمی دونم ولی تا حدی هست که چند قطره ای از زیر گلدان میاد بیرون با پنبه تر هم زیر برگ ها رو چک کردم اصلا دونه سیاهی نداره کود تا حالا ندادم و اقلا گلدان گلخانه را عوض نکردم امروز که دارم براتون می نویسم گیاهم حالت بازتری شده یعنی انگار قطر گیاه بیشتر داره میشه و به طرفین متمایل تر و یک شاخه دیگه زرد شده یک شاخه نسبتا خشک شده هم دیدم توروخدا نجاتش بدید

۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۰۸:۴۸:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

اگر بین دو آبیاری خاک گلدان خیس هستش بهتره گیاه رو از خاک دربیارید و وضعیت ریشه ها را از نظر پوسیدگی چک کنید احتمال داره خاک در ته گلدان در حال غرقآبی شدن باشه . معمولا هوای سرد یا بیش از حد گرم و ابیاری بیش از اندازه موجب زردی برگها و افتادگی گیاه میشه . با توجه به پایان فصل رشد سعی کنید آبیاری را کمتر کنید . و حتما اجازه بدید بین دو آبیاری کمی از سطح خاک گلدان خشک شده باشه . اگر وضعیت گیاه به شدت رو به وخامت است حتما گیاه رو از خاک دربیارید و وضعیت ریشه رو چک کنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۲۱:۵۳:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@