پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الناز دیده بان

تعداد سوال: ۱

خشک شدن برگ های بونسای نانای ویژه

تعداد بازدید ۶۸۰

سلام من یه هفته اس یه بونسای کاج نانای خریدم اما الان اصلا شادابی اون اوایل رو نداره و برگ هاش حالت خشک و کم رنگ دارن و شکننده شدن و بعضی وقت ها اطرافش یا توی خاکش پشه هست باید چیکار کنم که مثل اول سرسبز بشه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۱۳:۳۱:۴۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر محل قرار گیری گیاهتون کجاست؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۱۳:۵۳:۳۹

الناز دیده بان

توی یه اتاقی که یک پنجره داره اول پشت پنجره گذاشته بودم اما الان دورتر از پنجره گذاشتمش و آفتاب بهش مستقیم نمیخوره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۱۴:۲۶:۵۱

کارشناس شماره ۲

خب ببینید چندتا عامل باعث این حالت شده گلدون گیاهتون خیلی بزرگه باید مراقب ابیاریش باشید زمانیکه حدود یک سوم سطح خاک خشک بود ابیاری کنید و تااندازه ای آب بدید که چند قطره آب اضافی اززیر گلدون خارج بشه دقیقا نور مستقیم اصلا براش مناسب نبوده و مورد بعدی بین برگ هارو چک کنید ببینید اثاری از تارعنکبوت میبینید؟ و البته پشت برگ دونه های سیاه هست؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۲۲:۴۰:۰۷

الناز دیده بان

چطوری بفهمم یک سوم سطح خاک خشک شده؟؟ واقعا نمیدونم دقیقا باید کِی بهش آب بدم?پشت برگ دونه های سیاه نیست. این خشک و شکنندگی برگ ها به خاطر کمبود رطوبت نیست؟ بین برگ ها یه چیزی شبیه سنگ ریز بود توی عکس دورشو خط کشیدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۰۷:۳۵:۵۵

کارشناس شماره ۲

برای سنجش خشکی خاک میتونید از یک تکه چوب استفاده کنید و در خاک فرو ببرید تا حدود یک سوم ارتفاع گلدون و ۳۰ ثانیه نگهداریدو بیرون بیارید اگر خاک به چوب چسبیده بود یعنی هنوز خاک خشک هست اگر خاک نچسبید یعنی زمان ابیاری گیاه هست و خاک خشک شده بله تامین رطوبت هم نیاز داره میتونید یک ظرف آب کنار گلدون بگذارید یاازدستگاه بخور سرد با فاصله سه متری استفاده کنید اون قسمت که مشخص کردید با دست پودر میشه؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۱۲:۳۷:۴۶

الناز دیده بان

بله با دست پودر میشه. خطرناکه برای بونسای?؟ بعد ببخشید توی خاک بونسای پشه هست یعنی بعضی وقتا میبینم که از توی خاک پشه میاد بیرون اون واسه چیه خطرناکه واسش باید چه جوری برطرفش کنم؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۱۲:۴۲:۵۹

کارشناس شماره ۲

اون حالت پودری قارچ هست یک دوره از قارچکش اسپری کنید براتون لینک قارچکش رو میزارم سه بار به فاصله سه روز اسپری کنید و برای پشه ها اگر خیلی زیاد نیست از کارت های زرد کشاورزی میتونید استفاده کنید و کنار گلدون هاتون قرار بدید و ابیاری هم کنترل کنید زمانیکه حدود یک سوم خاک خشک بود ابیاری کنید( پشه ها در خاک مرطوب بیشتر دیده میشوند) اگر با اینکار کنترل نشد میتونید از سم مالاتیون استفاده کنید و کمی روی خاک اسپری کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش حشره کش مالاتیون Malathion
۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۲۱:۵۰:۳۲

الناز دیده بان

روی برگ های بونسای اسپری کنم؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۲۱:۵۷:۰۱

کارشناس شماره ۲

بله روی برگ ها اسپری کنید و حتما هر 10 روز یکبار بین برگ ها و روی ساقه رو چک کنید علایمی مثل کپک خاکستری یا شپشک های آرد الود و یا تار عنکبوت وجود نداشته باشه و در صورت مشاهده این علائم از طریق همین تاپیک اطلاع دهید.

۱۴۰۰-۰۷-۲۸ ۰۱:۳۸:۰۶

الناز دیده بان

سلام روی سطح خاک پره از این قارچ ها که با دست پودر میشه اما بین برگا نه باید اینا رو از رو خاک بردارم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۲۳:۵۱:۵۹

کارشناس شماره ۲

سه سانت از سطح خاک رو بردارید و با خاک تمیز و جدید جایگزین کنید و حتما از قارچکش دو نوبت به فاصله بسته به نوع قارچکشتون استفاده کنید تاکامل ازبین بره و یک هفته بعد قارچکش بهش اسید هیومیک بدید تا اسیذیته خاک تنظیم بشه

۱۴۰۰-۰۸-۰۹ ۰۰:۰۸:۰۰

الناز دیده بان

همون مالاتیون خوبه؟ به فاصله چند روز بزنم؟ یعنی روی خاک اسپری کنم یا روی گیاه؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۹ ۰۰:۱۵:۳۷

کارشناس شماره ۲

خیر مالاتیون آفتکش هست قارچکش جداست شما قارچکش رو تهیه کنید و کمی به شکل آبیاری در خاک بریزید کمی هم روی برگ ها اسپری کنید

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۲:۰۶:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@