پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سارا شکری

تعداد سوال: ۱

سلام من10روز هست کرتون رشته ای رنگی خریدم و برگ اویزون شده و ریزش پیدا کرده و کمی خشک شد یه نوبت کود 20 ×20 دادم علت چیست ویژه

تعداد بازدید ۲۹۹

من 10روز کروتون رشته ای خریدم برگ هاش اویزون شده و ریزش پیدا کرده یه نوبت کود 20×20 دادم

۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۱۸:۰۷:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید و بفرمایید در این ۱۰ روز آبیاری به چه صورت بوده ؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۶ ۲۲:۱۰:۳۱

سارا شکری

توی این ده روز دو بار اب داذم و چند بار اب بر روی برگ ها اسپری کردم ولی الان هم کرم داخل خاک هست هم حشره های خیلی کوچک سیاه که نمیدونم چیه و و کنار پنجره جنوبی هست ولی به شدت برگها اویزون شده و ریزش زیاد داره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۰۱:۱۴:۳۰

سارا شکری

میشه خواخش کنم ج بدید

۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۱۷:۵۳:۴۲

کارشناس شماره ۱

در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان ریختید ؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۲۳:۱۷:۴۶

سارا شکری

2 بار ابیاری و چندین نوبت اسپری اب دادم و اب هر نوبت طوری که از زیر گلدون خارج شد

۱۴۰۰-۰۷-۲۸ ۰۹:۵۱:۰۵

کارشناس شماره ۱

معمولا علت بیحالی و ریزش برگها سیراب نشدن گیاه یا گرمای محیط هستش . مخصوصا اگر برگها از زیر زرد شده و دچار ریزش شده باشند . بهتره گلدان را در ظرف آب قرار بدید تا تشنگی ِ احتمالی گیاه برطرف بشه . بعد گلدان را در محیطی که کمی , فقط کمی خنک باشه قرار بدید . سعی کنید محیط نوسان دما نداشته باشه و گیاه در معرض کوران هوا هم قرار نداشته باشه (مثلا جریان هوایی که در اثر باز و بسته شدن درب ایجاد میشود ) لطفا گیاه را از نظر وجود آفت نیز مورد بررسی قرار بدید و اگر به مورد خاصی برخوردید عکس آفت را ارسال کنید . مدتی این موارد را رعایت کنید و از طریق همین تاپیک وضعیت گیاه رو اطلاع بدید .متشکرم

۱۴۰۰-۰۷-۲۹ ۰۰:۰۰:۱۳

سارا شکری

سلام توی خاک گلدون کلی کرم و حشره های کوچیک سیاه وجود داشت خاک رو عوض کردم و سم سوین ریختم حالا اویزون شدن برگ هاش بر طرف شده ولی ریزش خیلی زیاد پیدا کرده از همه جای گل باید چیکار کنم

۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۱۲:۳۵:۱۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . چون زمان نامناسبی تعویض شده دچار ریزش برگ شده . کرتون ها به جابجایی بسیار حساس هستند . الان محیط نگهداری اش گرمه ؟ یا نوسان داره و گرم و سرد میشه ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۰:۰۹:۰۶

سارا شکری

سلام محیط معتدل است و کنار پنجره جنوبی است

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۶:۳۹:۲۰

کارشناس شماره ۱

اگه خیلی نزدیک به پنجره باشه روزها گرم و شبها هوای سرد بهش میرسه . فعلا چون ریزش برگ داره از پنجره لاصله بدید طوری که نور بهش برسه اما جریان هوا از پنجره بهش نرسه . آبیاری را هم منظم و کافی انجام بدید و از طریق همین تاپیک وضعیت گیاه رو اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۶:۴۹:۳۷

سارا شکری

ممنون ریزش از بالا و خشک شدن از بالا پیدا کرده

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۲۰:۳۰:۴۸

کارشناس شماره ۱

لطفا یک عکس از قسمت بالای گیاه از نزدیک بفرستید

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۲۲:۳۱:۳۲

سارا شکری

خیلی خیلی ریزش پیدا کرده از بالای گل و از بالا برگ ها خشک شده

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۲۲:۳۸:۱۰

کارشناس شماره ۱

عکس بفرستید لطفا

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۲۲:۳۹:۴۸

سارا شکری

عکس فرستاده شد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۲۲:۵۲:۰۶

کارشناس شماره ۱

محیط نگهداری اش مناسب نیست . در اطراف گیاه فضای کافی وجود نداره لطفا گلدان را در جایی قرار بدید که از طرفین و بالا فضای کافی برای رد و بدل شدن هوا وجود داشته باشه .هر چه گیاه بزرگتر باشه به محیط بزرگتری برای نگهداری نیاز داره .

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۲۲:۵۶:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@