پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ریحانه داودآبادی

تعداد سوال: ۱

بیحال شدن و زرد شدن برگ گیاه ویژه

تعداد بازدید ۲۸۰

سلام با وجود آبیاری منظم و غبار پاشی انجام میدم گیاه اورتانسیا یا همون ادریسی بیحال شده و بعضی برگ هام زرد شدن و لکه های قهوه روی بعضی از برگ ها و همین طور ساقه هستش بنظر شما مشکل از کجاست؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۱۰:۲۴:۴۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقتر عکس گیاهتون رو ارسال کنید و بفرماییذ غبار پاشی از چه فاصله ای انجام میشه؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۱۲:۳۴:۰۸

ریحانه داودآبادی

غبار پاشی از فاصله یک متری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۲۰:۰۰:۰۹

کارشناس شماره ۲

زهکش ته گلدونتون باز هست؟ بعد از هرابیاری اب اضافی خارج میشه ؟ و میفرمایید برچه اساس ابیاری انجام میدید؟

۱۴۰۰-۰۷-۲۷ ۲۱:۵۶:۰۷

ریحانه داودآبادی

بله همون موقع آب اضافی خارج میشه آبیاری رو بر اساس خشک شدن خاک انجام میدم چون شهرم گرم و خشک قم هستم توی تابستون هروز آب می‌دادم گاهی هم دوبار با فاصله آبیاری میکردم الان کمتر یک روز به درمیون البته تازگی خاک هلندی به خاک اضافه کردم الان تشخیص رطوبت خاک سخت ترشده کمتر نشون میده از جایی که گیاه خریدیم پرسیدیم که به شهر ما گرم و خشک می‌سازه گفت آب زیاد بدین و آب شیرین بدین بنظرم رطوبت محیط کمه سعی کردم با آب دادن و غبار پاشی جبران کنم ولی بازم بیحال شده

۱۴۰۰-۰۷-۲۸ ۱۲:۰۰:۴۴

کارشناس شماره ۲

دقیقا آبیاری بهتره براساس خشک بودن سطح خاک انجام بشه میتونید با یک سیخ چوبی خشک بودن خاک رو‌چک کنید و تا حدود یک سوم خاک سیخ رو قرار بدید اگر بعد از بیرون اوردن خاک به چوب چسبیده بود هنوز خاک مرطوبه و اگر خشک بود زمان ابیاری است یک روز درمیون برای این روزها یکم زیاده و حتما این عوامل رو بررسی کنید چون خاک جدید استفاده کردید بهتره یک دور آبیاری با قارچکش انجام بشه غبار پاشی برگ ها برای تامین رطوبت از فاصله یک متری انجام بشه و حتما زمان غبار پاشی تهویه برقرار باشه این موارد رو رعایت کنید و روند تغیبرات رو از همین تاپیک اطلاع دهید

۱۴۰۰-۰۷-۲۸ ۱۴:۴۲:۱۹

ریحانه داودآبادی

خیلی ممنونم از راهنمایی تون کاری گفتین انجام دادم از قارچ کش استفاده کردم مقدار آبیاری رو هم کم کردم گیاهم خیلی سرحال شده ??

۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۰۲:۵۸:۳۳

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر خداروشکر چقدر عالی ممنون که نتیجه تغییرات رو اطلاع دادید

۱۴۰۰-۰۸-۱۷ ۱۰:۴۵:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@