پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نيلوفر نیک قدم

تعداد سوال: ۶

خشک شدن و ریختن برگ بنجامین ویژه

تعداد بازدید ۴۵۹

با سلام و خسته نباشید اخیرا گلدان بنجامینی خریده ام که برگهای آن به مرور قهوه ای میشود و میریزد. از اول برخی برگها مطابق تصاویر قدری مشکل داشت و بخشهایی از آن خورده شده بود ولی الان قهوه ای شدن و ریزش برگها خیلی زیاد شده. هفته ای 2 بار به مقدار کافی آب می دهم و جای آن نزدیک پنجره جنوبی است. ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۱۱:۳۳:۴۰

نيلوفر نیک قدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۱۱:۳۵:۴۳

نيلوفر نیک قدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۱۱:۳۶:۲۶

نيلوفر نیک قدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۱۱:۳۶:۵۱

نيلوفر نیک قدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۱۱:۳۷:۰۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون رو غبار پاشی کردید؟ و زهکش زیرگلدونتون بازه؟

۱۴۰۰-۰۷-۳۰ ۱۳:۵۶:۰۰

نيلوفر نیک قدم

سلام مجدد خیلی کم غبارپاشی میکنم مثلا هفته ای یک بار و زهکشی دارد

۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۱۲:۲۱:۴۷

کارشناس شماره ۲

فعلا غبار پاشی رو متوقف کنید و بفرماییذ آب اضافی از زیرگلدون خارج میشه؟ پشت برگ ها اثری از تارعنکبوت یابرجستگی قرمز و قهوه ای میبینید؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۱ ۲۳:۰۸:۴۴

نيلوفر نیک قدم

سلام بله آب اضافه از زیر گلدان خارج میشود پشت برگها اثری از لکه یا عنکبوت نیست تصویر پشت چند برگ که افتاده اند را خدمتتان ارسال میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۱۷:۳۷:۴۰

کارشناس شماره ۲

گیاهتون نیاز به قارچکش داره سه بار به فاصله سه روز از قارچکشی که براتون میزارم اسپری کنید. ( دقت کنید اگر قارچکش دیگری مصرف کردید حتما طبق دستور روی بسته سم استفاده کنید) برگ هاری ریخته شده را از سطح خاک بردارید باعث انتقال الودگی به خاک گیاهتون میشه رطوبت رو کنترل کنید برای تامین رطوبت یک ظرف اب کنار گلدون میتونید قرار بدید ابیاری گیاهتون زمانی که یک سوم خاک خشک بود انجام بشه( برای سنجش خشکی خاک از یک سیخ چوبی می تونید استفاده کنید) زهکش گلدون حتما چک بشه که باز باشه و در کنار این موارد گیاهتون کنبود موادغذایی هم داره که بعد از تمام شدن دوره سم کوددهی رو میتونید شروع کنید دوماه یکبار اسید هیومیک و دوماه یکبار کلات اهن نیاز داره ماهی یکبار هم در فصل پاییز و زمستان کود پتاسیم بالا بدید که لینکشو براتون میزارم . اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide) کلات آهن
۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۲۱:۳۴:۰۷

نيلوفر نیک قدم

ممنونم از راهنمایی شما دو سوال دارم منظور از یک سوم خاک خشک باشد، یک سوم ارتفاع خاک گلدان است؟ منظور از ظرف آب چیزی مثل کاسه آب است که رطوبت محیط اطراف گلدان را بالا ببرد؟ ممنونم

۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۲۳:۱۹:۴۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله یک سوم منظورم یک سوم از سطح خاک هست میتونید با یک چوب این ارتفاع رو چک کنید و ظرف آب بله یک کاسه میتونید در کنار گلدون قرار بدید از دستگاه بخور سرد هم میتونید استفاده کنید که خیلی بهتر رطوبت رو تامین میکنه

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۰:۱۸:۵۶

نيلوفر نیک قدم

با تشکر فراوان از راهنمایی شما

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۱:۲۰:۵۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از همراهیتون با کافه گلدون

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۳:۲۸:۱۱

نيلوفر نیک قدم

با سلام و خسته نباشید و تشکر از زحمتتون. من مواردی رو که فرموده بودید همه (سم و کود و آب) طبق دستور انجام دادم. به نظرم هنوز شرایط گلدان خیلی خوب نیست چند عکس خدمتتان ارسال میکنم اگر ممکن هست راهنمایی بفرمایید. تصویری از شاخه را هم ارسال میکنم به نظرم ظاهرش طبیعی نیست. سر شاخه ها جوانه جدید داره که بعضی جاها به نظر خشک شدن.ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۰:۰۹:۱۴

نيلوفر نیک قدم

فکر میکنم در کامنت قبلی تصویر بارگذاری نشده مجدد ارسال میکنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۰:۱۳:۰۷

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر عکس ها باز نمیشه به واتسپ این شماره ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸ ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۱۲:۱۳:۴۸

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۲۳:۳۰:۰۷

کارشناس شماره ۲

روی ساقه ها برجستگی هایی هست اون قسمت رو با ناخن جدا کنید ببینید جدامیشه؟ علایم در عکس شبیه شپشک سپردار هست

۱۴۰۰-۰۹-۱۵ ۲۳:۳۱:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@