پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یاسمن محمودی

تعداد سوال: ۱

شپشک آرد آلود لیراتا و آویزان شدن برگ فیکوس بلک ویژه

تعداد بازدید ۱۰۲۲

وقت بخیر حدود ۲هفته است فیکوس لیراتا گرفتم چند روز پیش متوجه شدم شپشک آرد آلود گرفته شپشک هارو تمیز کردم با دستمال و بعد با سم کونفیدور گل گیاه و سم پاشی کردم اما برگهایی که روشون شپشک بود نرم و آویزون شدن و برگ های دیگه هم حالت سوختگی پیدا کردن فیکوس بلک هم گرفتم همون موقع که بعد از تعویض گلدون برگها دارن آویزون میشن خواهشا راهنمایی کنید دوست ندارم خراب بشن ممنون گلدون لیراتا رو هم بعد از سم پاشی تعویض کردم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۱۷:۰۱:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ایا سم رو روی خاک هم ریختید ؟ نحوه ی آبیاری برای هر دو گیاه به چه صورت بوده ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۰:۳۰:۴۸

یاسمن محمودی

سم روی خاک کمی ریختم و اینکه خاک روی گلدونو اول برداشتم و بعد کلا گلدونو عوض کردم هر دو گلدون تقریبا هفته ای ۲ بار تا اللن آب دادم اللته بعد از تعویض گلدان سیراب آب دادم من اصلا آفتاب ندارم نور پشت پنجره و لامپ رشد گیاه تغذیه میشن گلدونام

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۰:۳۴:۱۸

کارشناس شماره ۱

فیکوس ها به نور زیادی نیاز دارن . اگه نور کم باشه گیاه ضعیف شده و به مرور دچار ریزش برگ شده و از بین میره . فعلا ۴۵ دقیقه گلدونِ فیکوس بلک رو تو ظرف اب بزارید و نتیجه ی کارتون رو اطلاع بدید آب تا نیمه ی گلدون رو بگیره .

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۰:۴۰:۰۷

یاسمن محمودی

فیکوس لیراتا رو باید چیکار کنم هم بابت افتادگی برگ و هم بابت قهوه ای شدن برگ هاش؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۰:۲۸:۳۴

یاسمن محمودی

برای گیاه ها در فاصله 1 متری پروزکتور 50 وات رشد گیاه گذاشتم آیا تاثیری داره؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۰:۴۶:۱۶

یاسمن محمودی

ببخشید برگای لیراتام همینطوری داره قهوه ای میشن چندتا شو‌ جدا کردم خیلی دیگه داغون شده بود چیکار کنم

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۲۱:۰۳:۳۳

کارشناس شماره ۱

لیراتا علاوه بر نور زیاد , به تهویه ی خوب هم نیاز داره اگر محیط تهویه ی خوبی نداشته باشه برگها به مرور از بین میرن و میریزند . بهتره محیط نگهداری را تغییر بدید . نور مصنوعی برای فیکوس الاستیکا و لیراتا نمیتونه مفید و کافی باشه . این گیاهان به نور طبیعی نیاز دارند . فیکوس لیراتا هم اگر افتادگی برگ داره , گلدانش را در ظرف آب قرار بدید و نتیجه ی کار رو اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۲۲:۴۴:۴۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@