پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کرمی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ گیاه بابا ادم ویژه

تعداد بازدید ۹۱۴

سلام من یک هفته هست گیاه بابا ادم خریدم یکبار آبیاری کردم و روزی دو بار اب اسپری کردم رو برگها یکی از برگها یکم دورش احساس میکنم داره زرد میشه و یکم گوشه های گیاه شل شده و گلدون در فاصله پنج متری از پنجره هستش دلیلش چیه ؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۲ ۲۱:۴۳:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . آیا زمانی که به گیاه آب دادید خاک گلدون خشک بود ؟ چقدر آب در گلدان ریختید ؟ خاک گلدان سبکه ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۰:۳۲:۰۴

کرمی

همون روز که تو گلدون کاشته شد اب ریختم براش گلدونش ۱۲ بلند هستش حدودا دو لیوان اب ریختم براش دیگه تا الان به خاکش اب ندادم چون هنوز خیسه ولی به برگاش روزی دوبار اسپری اب زدم خاکشم جایی که خریدم برام کاشتن زیرش پوکه ریختن و روش خاکی ریختن که توش دونه های سفید داره نمیدونم اسمش چیه الان هم به برگاش نگاه کردم پشت برگ یه چیزایی شبیه تار عنکبوت ریز داره

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۰۰:۳۸:۰۴

کارشناس شماره ۱

اگر خاک گلدان سبک باشه برای باباآدم مناسب نیست . باباآدم به خاکی با بافت متوسط نیازداره و نیازی به کوکوپیت و پرلیت در خاک نداره . خاکش بهتره ترکیبی از خاکبرگ و کمی خاکباغچه و و کمی ماسه و کمی کود حیوانی کاملا پوسیده با ورمی کمپوست باشه . بین دو آبیاری باید اجازه بدید خاک گلدان خشک بشه .اگر دو لیوان آب در گلدان ریختید و خاک هنوز خیس هستش مشکل از بافت خاک هستش که بهتره اصلاح بشه . برای آبیاری این گیاه بهتره اجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدون خشک بشه و بعد گیاه را سیرآب کنید .

۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۲۲:۴۹:۰۳

کرمی

ممنونم از راهنماییتون در فاصله پنج متری از پنجره هستش نیاز داره نزدیکترش کنم ؟ و نیاز هست هر روز با اسپری به برگ ها اب پاشی کنم ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۰۸:۲۶:۴۷

کارشناس شماره ۱

بله باید به پنجره نزدیک باشه چون به نور زیاد نیاز داره .اسپری نیازی نیست انجام بدید اما براش جزیره بسازید .داخل زیرگلدانی را از سنگریزه پر کنید و در آن آب بریزید بعد گلدان را روی سنگریزه ها قرار بدید به طوری که ته گلدان با آبِ داخل زیرگلدانی تماس نداشته باشه وآب فقط در زیرِ سنگریزه ها باشه .با این روش رطوبت گیاه بصورت یکنواخت تامین میشود . فقط گاهی اوقات که روی برگها غبار و گردو خاک میشینه با دستمال نمدار زیرو روی برگها را تمیز کنید .

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۰۹:۵۳:۵۱

کرمی

خیلی ممنونم لطف کردید

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۰:۲۷:۳۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۲۱:۵۹:۵۶

کرمی

ممنون همچنین ?

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۲۳:۱۲:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@