پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمد

تعداد سوال: ۳

لکه قهوه ای روی برگ ویژه

تعداد بازدید ۱۲۶۳

سلام من ۴ روز هست سانسوریا رو خریدم گفتم گل فروش گلدونش رو عوض کنه برام امروز که اومدم برگهاش رو اسپری کنم و با اسفنج پاک کنم متوجه این لکه شدم احتمالا از قبل بوده. مش‌کل خاصی هست یا نه؟ چیکار باید بکنم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۱۷:۳۰:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر باشه . این لکه قارچ هستش . قسمتی که در داخل خطوط قرمز هستش رو قطع کنید.قسمتی که عدد 1 روش نوشته شده , را در آب یا خاک قرار بدید تا دوباره ریشه دار بشه و بعد از ریشه زایی میتونید دوباره به خاک منتقل کنید . اگر لکه روی همین یک برگ بوده باشه نیازی به استفاده از قارچ کش نیست و با کنترل رطوبت و آبیاری از پیشرفت بیماری جلوگیری میشه .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . روی برگها به هیچ وجه آب اسپری نکنید و گلدان را نزدیک آشپزخانه یا سرویس بهداشتی قرار ندهید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۳ ۲۳:۰۵:۰۵

محمد

ممنون از شما. روی سه تا برگ دیگه ای که کنار این برگ هست هم لکه های کوچکی وجود داره نیاز هست از قارچ کش استفاده کنم ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۰۸:۲۳:۳۵

کارشناس شماره ۱

بله بله حتما . از قارچ کش استفاده کنید . البته قبلش بهتره اون برگها رو هم مثل برگ اولی که خدمتتون عرض کردن قطع کنید .چون بهر حال این لکه ها ترمیم نمیشن و ظاهر گیاه رو نازیبا میکنند .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) قارچ کش پنکونازول
۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۰۹:۵۶:۰۷

محمد

اون لکه ی اولی که براتون فرستادم گفتید قطعش کنید مشکلی نداره این کار رو میکنم اما برگهای کناریش خیلی بزرگ هستند و اگر قطعشون کنم کنم زشت میشه لکه ها ی این برگ ها توی دید نیستند اگر فقط قارچ کش بزنم کنترول نمیشن؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۰:۰۲:۰۶

کارشناس شماره ۱

با قارچ کش زدن کنترل میشن اما از روی برگ پاک و محو نمیشن و فقط دیگه توسعه پیدا نمیکنن . ایرادی نداره هر زمان گیاه برگ جدید میزنه به مرور و یکی یکی این برگهای آسیب دیده رو قطع کنید تا کم کم گیاهتون ظاهرش زیبا و بدون لک بشه .

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۰:۰۵:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@