پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مانا

تعداد سوال: ۲

علت خشک شدن گیاه ویژه

تعداد بازدید ۵۳۸

سلام وقتتون بخیر . کاکتوسی دارم که از پایین حالت کرک داشت ولی الان به نظرم داره خشک میشه اسمش رو نمیدونم آبیاری گیاه معمولا دو هفته یکبار و نزدیک پنجره جنوبی هست

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۰۹:۱۵:۴۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر در مرحله اول سنگ هارو از سطح خاک بردارید باعث میشه رطوبت خاک حفظ بشه که برای کاکتوس مناسب نیست و بفرمایید سوراخ زهکش زیر گلدان باز هست؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۴:۰۵:۳۱

مانا

بله بازه

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۰۸:۰۲:۳۸

کارشناس شماره ۲

در عکس ارسالی چند ساکولنت مختلف کنارهم هستند از جمله کالانکوئه پاندا و چون گلدون بزرگ هست مقدار ابیاری کم یازیاد میتونه روی گیاهتون تاثیر بزاره سنگ هارو بردارید که رطوبت خاک کم بشه و برای ابیاری اجازه بدید بیشتراز سه چهارم خاک گیاهتون خشک بشه بعدابیاری کنید و در هرابیاری چک کنید چند قطره آب اززیرگلدون خارج بشه که نشون دهنده سیراب شدن ریشه هاهم هست این موارد آبیاری رو رعایت کنید. اگر نشانه ای از پوسیدگی یاآفت به شکل قابل مشاهده( تارعنکبوت، دونه های سیاه و سفید روی گیاه) هم دیدید اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۱:۲۱:۱۴

مانا

ممنون از راهنماییتون . آیا قسمتهای زیر گیاه رو جدا کنم یا همینجور باشه ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۱:۲۷:۲۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم اگر قسمت انتهای گیاه حالت خیس،لزج و نرم داره بله باید جدا بشه و قارچکش به انتهای گیاه اسپری بشه و اگر پوسیدگی وجود داشت بعد از جدا کردن قسمت پوسیده خاک هم باید تعویض بشه

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۵:۰۷:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@