پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرجان فرخنده

تعداد سوال: ۱

زرد شدن حاشیه های برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۳۵۷

سلام وقتتون بخیر.من حدود یک ماهه برگ انجیری خریدم ،یک هفته پیش دوتا از برگ‌های جوونش با ساقه خشک شد افتاد،بعد از اون دوتا از برگ‌های بزرگش از قسمت حاشیه ی دور شروع ب زرد شدن و نوکشون قهوه ای رنگ شده.خاکشم خیلی سفته نمیتونم انگشت بزنم ببینم خشک هست یا ن.من تو این یک ماه هفته ای یه بار آب میدادم بهش بعد از کسی ک خریدم پرسیدم گفت ده روز یه بار آب بده بهش.الان برگایی ک زرد دارن میشن لبه هاشو چیکار کنم و این ک چیکار کنم درست بشن.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۲:۰۳:۰۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر یک عکس از بافت خاکش میفرستید؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۳:۵۴:۲۸

مرجان فرخنده

تعداد سوال: ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۴:۴۲:۲۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

بله دقیقا مشکل اصلی خاک هست که رطوبت رو حفظ میکنه و بافتش اصلا مناسب نیست گیاهتون دچار تنش ابی و کمبود مواد غذایی میشه حتما در سریعترین زمان خاک رو تعویض کنید انتهای گلدون رو چک کنید چند سوراخ زهکش داشته باشه ترکیب خاک: کوکوپیت، پرلیت، پیت ماس و کمی ورمی کمپوست براش عالیه بعد از تعویض خاک اولین ابیاری همراه قارچکش و‌ابیاری دوم همراه اسید هیومیک باشه و زمان تعویض خاک ریشه هارو بررسی کنید اگر نرم و پوسیده بود قسمت های پوسیده باید جدا بشه و چون برگ رو قیچی کردید قسمت هایی از برگ که قیچی شده میتونه راه نفوذ باکتری و قارچ باشه حتما اون قسمت هارو یک دور قارچکش اسپری کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۰۰:۳۷:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@