پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهرناز ع

تعداد سوال: ۱

لک قهوه ای لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۶۷۴

سلام روزتون بخیر من حدود یکماه هست از تهران سه تا گل خریدم اوردمشون شمال لیراتام لک های قهوه‌ای زده و جوونه اش هم روش لک داره کنار پنجره جنوبی هست و هر ۴-۵ روز ابیاری میکنم-بین ابیاری هن غبارپاشی انجام میدم یکبار-توی این یک ماه یکبار کود ۳-۲۰ دادم و یکبار قارج کش گیاهی تالین زدم به برگها-زیر گلدونی هم سنگ ریختم تا حالت جزیره شه.چون اب اینجا املاحش زیاده با اب معدنی ابیاری میکنم. کنارش هم مارانتا و نخل اریکا دارم.نخلم پایینش زرد شده و دونه های سیاه زده که همون قارچ کش زدم اوکی نشد.مارانا هم روش سوراخای ریز ایجاد شده و جوونش وقتی باز شد یک سمتش انگار سوختگی داشت و خشک شده بود. ممنون میشم راهنمایی کنین

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۲:۲۶:۴۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر پشت برگ هارو لطفا چک کنید ببینید دونه های سیاه رنگ و تار عنکبوت ریز میبینید؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۴ ۱۴:۰۷:۲۰

مهرناز ع

نه پشت برگش چیزی نیست

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۰:۲۷:۵۹

کارشناس شماره ۲

ممنون وقتی که ابیاری میکنید و آب در انتهای گلدون جمع میشه آب زیر گلدونی رو خالی میکنید؟ خصوصا چون گلدون داخل سبد حصیری هست احتمال باتلاقی شدن خاک زیاده

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۲۳:۵۵:۱۸

مهرناز ع

نه متاسفانه خالی نمیکردم ولی داخل زیر گلدونی سنگ ریختم که رژوبت گل حفظ شه گلدون روی سنگ هاس. اگه مشکل ایجاد میکنه خالی میکنم حتما

۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۲۳:۵۸:۰۸

کارشناس شماره ۲

بله حتما چون تهویه هم کم هست احتمال اسسب به ریشه زیاد میشه فعلا گلدونتون. و از سبد خارج کنید یکم هوا برقرار باشه و دو نوبت گیاه رو به فاصله ۹روز با قارچکش ابیاری کنید دقت کنید مقدار قارچکش استفاده شده حدود یک سوم لیوان باشه و یک روز بعد ابیاری قارچکش کاربندازیم بدید و کمی روی برگ ها اسپری کنید جایی قرار بدید که تهویه برقرار باشه وغبار پاشی نکنید فعلا جزیره هم نیاز نداره اگر در این مدت درمان علایمی مثل عسلک روی برگ یاتارعنکبوت و برجستگی سیاه هم دیدید اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۱۰:۱۷:۰۸

مهرناز ع

ممنونم از سبد خارج کردم.پس یک روز بعد ابیاری قارچ کش از کار بندازیم بزنم مرسی اطلاع میدم

۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۱۰:۳۴:۰۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله دقیقا و میتونید از همین تاپیک تغییرات رو اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۱۳:۳۸:۰۲

مهرناز ع

سلام مجدد.من دو بار قارچ کش با فاصله نه روز انجام دادم.دوشنبه دومی بوده.و الان یه شاخه دیگه یه جوونه جدید زده که عکسش فرستادم.باز لکه های قرمز داره.ممنون میشم بگین باید چیکار کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۰۸:۲۹:۱۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر از چه قارچکشی استفاده کردید و در خاک هم قارچکش اضافه کردید؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۲:۴۵:۲۹

مهرناز ع

بله گفتین که قارچ کش کاربندازیم به فاصله نه روز بعد ابیاری هم به خاکش ریختم هم به برگاش اسپری کردم.

۱۴۰۰-۰۸-۱۹ ۱۲:۵۲:۴۵

مهرناز ع

ابیاری هم مثلا شنبه ابیاری کنم چهارشنبه مجدد ابیاری میکنم. تایم ابیاریش درسته؟ نورش خیلی خوبه و تهویه هوا هم داره.زیر گلدون رو هم خالی میکنم بعد ابیاری گفتین غبار پاشی نکنم ، انجام ندادم.از سبد هم خارج کردم کجای کار اشتباست نمیدونم.اینم عکس جدیدش که تو این دو روز بیشتر شده قرمزی جوانه جدیپش البته برگای قدیمی هم سوختگی داره همچنان.و جوانه قبلیش هم همچنان رگه قرمز داره ممنون میشم زودتر راهنمایی کنین خیلی نگرانشم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۰ ۱۵:۵۱:۱۸

کارشناس شماره ۲

سلام مجدد وقتتون بخیر برای ابیاری زمان مشخص نکنید هرزمان حدود یک سوم ارتفاع خاک گلدون خشک بود ابیاری انجام بشه و بهتره یک دوره هم قارچکش مسی مثل بردوفیکس استفاده کنید علایم قارچ و باکتری گاهی،خیلی نزدیک بهم هست و بردوفیکس هردورو‌کنترل میکنه البته قبل از سم پاشی از پشت برگ هم یک عکس ارسال بفرمایید و ببینید چسبناک نیست؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۰۱:۰۱:۴۴

مهرناز ع

برگ های دیگه چسبناک نیست ولی این برگ جدیدش یه جا حالت خیس داره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۱۱:۰۸:۵۹

کارشناس شماره ۲

این قسمت که علامت زدید سفید و‌حالت پودری داره؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۲۳:۱۰:۵۷

مهرناز ع

نه فقط کمی خیس هست انگار جوونه قبلی هم پشتش چند نقطه این طوری خیس هست ولی برگای قدیمی نقطه های قهوه ای و حالت سوختگی کوچیک و بزرگ شدن.داخل عکس قبلی علامت زدم

۱۴۰۰-۰۸-۲۱ ۲۳:۳۷:۵۲

کارشناس شماره ۲

ببینید با توجه به اینکه همه موارد رو رعایت کردید و قارچکش هم استفاده کردید ممکنه مشکل از ریشه باشه برای اینکه گیاه دچار تنش نشه یکم از سطح خاک رو کنار بزنید و ببینید میتونید ریشه هارو ببینید؟ از نظر نرم و سفت بودن ریشه لازمه بررسی بشه

۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۰۰:۵۰:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@