پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میثم غیاثی

تعداد سوال: ۱

پژمرده شدن و خشک شدن گل ارکیده ویژه

تعداد بازدید ۴۳۱

سلام، تقریبا ۲ ماه کمتر میشه این گل و گرفتم چند روزی هست که برگ هاش پژمرده و خشک میشن، البته برگ های که پژمرده میشن دقیقا محل رشد برگ از ساقه تقریبا خیس هست ،ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۱۰:۵۴:۴۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر خاک گیاهتون چه خاکی هست؟ و محل قرار گیری گلدان کجاهست؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۱۳:۲۵:۲۲

میثم غیاثی

خاکش دقیق نمیدونم ولی موقع خرید یه کیسه خریدم که نصف بیشتر و استفاده کرد مابقیشم دارم، مکانش اول توی پذیرایی بود که نورگیر خوب بود الان اوردمش تو اشپزخانه کنار پنجره نور مستقیم داره

۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۱۳:۴۲:۴۲

میثم غیاثی

این خاکش که موقع خرید عوض‌کرد تقریبا ۲ ماه پیش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۱۳:۴۴:۱۸

کارشناس شماره ۲

از پنجره کمی فاصله بدید نور مستقیم نیاز نداره نور خوب غیر مستقیم براش مناسبه بله خاکش مناسبه ترکیب بارک هست که مخصوص ارکیدس بفرمایید چند روز،یکبار و بر چه اساس بهش آب میدید و‌اینکه گلدونش شفافه؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۰۰:۳۷:۱۱

میثم غیاثی

تقریبا هفته ای ۲ بار، گلدون سرامیکی

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۳:۴۴:۰۵

کارشناس شماره ۲

ببینید برای زمان ابیاری گل ارکیده شما به رنگ ریشه باید دقت کنید بهترین گلدون برای ارکیده گلدونی هست که پلاستیکی باشه تا ریشه ها نور دریافت کنند و هر زمان ریشه ها به رنگ نقره ای در اومد زمان ابیاری هست و بعد از ابیاری رنگ رشه ها سبز رنگ میشه اینطوری گیاهتون دچار تنش ابی نمیشه

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۸:۱۴:۳۷

میثم غیاثی

الان مشکل ابیاری داره؟ اینکه میگن کل ارکیده ۲ ماه کل میده بعد گل خشک میشه دوباره گل درمیاد درسته؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۸:۱۷:۲۳

کارشناس شماره ۲

بله مشکل ابیاری داره و البته تهویه نداشتن مناسب ریشه ها و بله در سال بین دو تا 5 ماه معمولا گل داره بعد گلدهی متوقف میشه بهتره زمان خرید گل ارکیده اگر میخواین مدت زمان بیشتری گیاهتون گل داشته باشه گیاهی رو انتخاب کنید که غنچه داشته باشه وقتی گل ها باز هستند و خریداری میشه بعد از ورود به منزل بخاطر تغییر رطوبت کمی هم دچار شوک میشه و از طرفی مدت زمان گلدهی هم رو به اتمام هست

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۸:۲۱:۳۳

میثم غیاثی

درسته، الان گلدون عوض کنم که ریشه هاش رطوبت دریافت کنه باز گل میدن یا نه؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۸:۲۵:۵۱

کارشناس شماره ۲

الان میتونید با تعویض گلدون به رشد بهتر و گلدهی گیاه در سال بعد کمک کنید احتمال اینکه امسال شرایط گلدهی فراهم بشه کمتره ولی خود گیاه رو تقویت میکنید زمان تعویض گلدون مراقب باشید الودگی به ریشه وارد نشه بهتره یکم قارچکش به ریشه اسپری کنید و اگر ریشه ها قهوه ای و نرم بود باید اون قسمت های پوسیده ریشه جدا بشه و کودهای مخصوص گلدهی طبق دستور توصیه شده روی بسته هم بسیار کمک کننده هست

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود گل دهی
۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۲۳:۰۵:۱۷

میثم غیاثی

سلام، گلدون و میخوام عوض کنم‌، الان یه سری ریشه هاش تقریبا پوک‌و‌خشک شده ، همرو قیچی کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۰۹:۲۴:۵۹

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله حتما قسمت های پوسیده و نرم کاملا جدا بشه و بعد حتما قارچکش به ریشه ها اسپری کنید و در خاک جدید بارک و کوکوچیپس بکارید

۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۰۹:۵۵:۴۲

میثم غیاثی

با عرض سلام، خوشبختانه با توصیه شما خاک و گلدون و عوض کردم حال گل خوب شد، فقط یه سوال ساقه که از بالا خشک شده بود هر دفعه بریدم ولی باز ساقه خشک میشه،چی کار کنم خشک نشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۹-۳۰ ۲۰:۵۹:۰۹

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر خداروشکر رطوبت گیاه رو با دستگاه بخور سرد یاساخت جزیره تامین میکنید؟

۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۰۱:۴۰:۴۳

میثم غیاثی

نه، هیچکدوم ، به طور معمول فقط اب و چک میکنم

۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۰۹:۵۱:۴۱

کارشناس شماره ۲

خب ببینید ارکیده گیاه رطوبت دوسته برای تامین رطوبتش دستگاه بخور سرد بهترین راه هست اگر امکانش رو‌ندارید یک ظرف دهانه پهن آب کنار گلدون قرار بدید

۱۴۰۰-۱۰-۰۱ ۱۱:۵۶:۳۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@