پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۶

برگ های جدید اریکا بی رنگ است و ساقه هاشون زرد ویژه

تعداد بازدید ۲۵۲

سلام اریکام سرحال نیست و برگ های جدیدش رنگ پریده هستند و لبه هاشون تغییر رنگ دادن

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۱۹:۴۷:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آیا گیاه در مکانی پرنور قرار داره ؟ لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۲۲:۱۴:۴۱

کاربر

تو سالنه ولی نور مستقیم بهش نمیخوره پنجره ی سرتاسری داریم اریکا روبروی پنجرست هر موقع با انگشت تست کردن خاک به دستم نچسبید آب میدم ، نمی زارم زیرش هم آب بمونه و هر از گاهی براش جزیره درست میکنم تقریبا یکی دوماه یکبار (بخور سرد) هفته ای یکبار غبارپاشی میکنم دور سه بیست یه مدت دادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۶ ۲۲:۴۶:۰۲

کارشناس شماره ۱

بزاریدش جای سایه تر و کوددهی با سه بیست رو قطع کنید . ماهی یکبار بهش کود فسفر بالا با دوز کم بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۲۲:۳۸:۰۸

کاربر

فقط میفرمائید تا چه مدت باید این کود بدم ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۸ ۰۰:۱۴:۱۰

کاربر

اژدهای ماداگاسکارم ریشه هاش از زیرش زده بیرون میخوام گلدونش عوض کنم راهنمایی میفرمائید که ترکیب خاکش چی باشه و برای زخیم شدن ساقه هاش چکار کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۸ ۰۰:۲۵:۳۸

کارشناس شماره ۱

فعلا تا اول زمستان کود بدید و در فصل زمستان کلا کوددهی رو قطع کنید و از بهار زمانی که هوا گرمتر شد دوباره کوددهی رو شروع کنید. برای ضخیم شدن تنه ی گیاه باید چند سال مداوم گیاه رو در فصل رشد هرس کنید تا هم گیاه پرشاخه بشه و هم تنه ضخیم کنه . بهتره تعویض گلدون در بار انجام بشه . اگه گیاه مشکلی نداره فعلا بهش کاری نداشته باشید و در بهار گلدان را یک سایز بزرگتر کنید . ترکیبی از خاکبرگ و کمی خاکباغچه و کمی کود ورمی کمپوست خوب هستش . خاک برگ بیشتر باشه .

۱۴۰۰-۰۸-۰۸ ۰۷:۲۲:۵۷

کاربر

نمیدونم اژدهای ماداگاسکار چطور باید هرس کرد و اینکه ما ساکن بندرعباس هستیم و همیشه کولر گازی تو خونه روشنه حتی وقتی میرم مسافرت باز هم بخاطر گیاه ها روشن میزارم . با این شرایط باز هم تغییر فصل رو گیاه تاثیری داره و طبق زمانی که شما گفتید باید کود بدم ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۸ ۰۷:۳۵:۵۴

کارشناس شماره ۱

نه استثنائا" افرادی که در جنوب زندگی میکنند شیوه ی کوددهی شان در تمام طول سال انجام میشه . دراسنا ها به کود فسفر بالا نیاز دارند و گاهی اوقات هم آهن که میتونید به تناوب به گیاه بدید . اگر گیاه در حالِ رشد هستش میتونید سرشاخه ها رو قطع کنید تا گیاه جوانه ی جدید بزنه . ساقه های قطع شده رو میتونید در آب یا خاک ریشه دار کنید .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۸ ۲۳:۲۶:۳۶

کاربر

سلام دوباره درمورد اریکا کود ۱۰_۵۲_۱۰ که گفتید دارم تهیه میکنم فقط کود برگ دهی هم میخوام بگیرم اونو از کی استفاده کنم ؟؟؟؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۹ ۱۲:۱۹:۲۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . میتونید برای برگدهی از کود سه بیست استفاده کنید .البته با توجه به اینکه مقیمِ جنوب کشور هستید , اگر آب و هوای شهرتون طوری هستش که گیاه در حال رشدِمتعادل هستش , میتونید به گیاهتون کود سه بیست بدید . اما کودها رو به صورت جداگانه و به تناوب بدید .

۱۴۰۰-۰۸-۲۹ ۲۱:۰۴:۵۲

کاربر

بخاطر بی رنگ شدن برگ ها شما گفتید کود ۱۰_۵۲_۱۰ بگیرم . و اینکه متاسفانه رشد خوبی نداره و برگ هایی هم که میده بی رنگ هستن ... در مورد خاکش هم سوال داشتم ....خاکش بوی گندیدگی میده آیا نیاز به تعویض خاک داره یا خیر؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۱:۳۱:۳۳

کارشناس شماره ۱

الان تقریبا رشد گیاهان کمی کند شده . اگه خاکش بوی گندیدگی میده حتما گیاه رو از گلدون دربیارید و وضعیت زهکش رو چک کنید . و خاک رو تعویض کنید چون نوع خاکش طوری هستش که آب زیاد در خودش نگه میداره بنابراین اگر آبیاری بیش از اندازه انجام شده باشه , خاک بوی بد میگیره و احتمال شیوع بیماری قارچی بالا میره . کوددهی رو هر چندوقت یکبار(با چه فاصله ای ) انجام دادید ؟

۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۱:۵۴:۲۶

کاربر

من سه ماهی نبودم بعد این که اومدم یک بار کود سه ۲۰ دادم که شما گفتید قطع کنم و کود ۱۰_۵۲_۱۰ بدم که البته اینم هنوز شروع نکردم ... فقط اول آبان یک بار سه ۲۰ دادم

۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۱:۵۹:۰۲

کاربر

واینکه بفرمائید بهترین خاک براش چیه و از چه ترکیبی استفاده کنم ؟ امروز زیرش هم سنگ ریزه ریختم و جزیره درست کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۱۲:۰۱:۴۱

کارشناس شماره ۱

اریکا معمولا تو خاک های سبک خیلی خوب رشد میکنه میتونید از خاکِ سبک ِ مخصوصِ گیاهان آپارتمانی استفاده کنید . بسترِ کوکوپیت و پرلیت هم براش مناسبه . البته چون گلدان عمق زیادی داره ، بهتره حداقل یک سوم ته گلدان را لایه ی زهکش بریزید . فعلا چون هوا خیلی سرد شده فقط یکبار بهش کود ۱۰_۵۲_۱۰ بدید و تا اوایل بهار دیگه بهش کود ندید . بهار به بعد کوددهی رو با همین کود و کود سه بیست ، هر دو هفته یکبار ، به تناوب ، شروع کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۲۲:۳۸:۳۸

کاربر

ولی اینجا هوا سرد نیستا ما بندرعباسیم ..اتفاقا الان چون هوا بهاری شده تو خونه کولر کمتر روشنه از فصل بهار تو خونه ی ما یخ میزنیم یکسره کولر گازی ها روشنه

۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۲۲:۵۳:۵۲

کارشناس شماره ۱

درسته شرایط شهرهای جنوبی با بقیه ی جاها متفاوته . پس میتونید کوددهی رو انجام بدید . فعلا با کود فسفر بالا شروع کنید سعی کنید گلدان در محیطی سایه قرار داشته باشه و حتما بین دو آبیاری رطوبت خاک رو با سیخ چوبی تست کنید .

۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۲۳:۰۸:۰۱

کاربر

ببخشید من تازه کارم و تقریبا در مورد گیاهان و نگهداریشون صفرم ... منظورتون از کود فسفر بالا ۱۰_۵۲_۱۰ هست و تا چند ماه باید از این کود استفاده کنم ....

۱۴۰۰-۰۸-۳۰ ۲۳:۱۵:۵۹

کارشناس شماره ۱

بله ۱۰_۵۲_۱۰ هستش . فعلا سه نوبت بهش بدید . ماهی یکبار . البته قبلش اگه خاک نامناسبه یا زهکشی گلدون به درستی انجام نشده حتما این موارد رو اصلاح کنید . موردی نداره هرسوالی دارید یا هر جا از کامنت ها که براتون مبهم هستش ، بفرمایید ، تا دوباره براتون توضیح بدم

۱۴۰۰-۰۹-۰۱ ۰۰:۰۲:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@