پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فائزه بندری

تعداد سوال: ۲

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۴۷۶

سلام وقت بخیر،گلدون برگ انجیری من که حدود ۲سالی میشه دارم رشد برگ هاش خیلی بلند شده برگ های پایینی بی حال شدن از طرفی ساقه ها هم حالت خشکیده پیدا کردن تو این دو سال هم فقط کود مایع بهش دادم خاکش عوض نشده چون گلدونش بزرگه میخوام بدونم چیکار کنم براش هم اینکه اگر بشه ازش قلمه بگیرم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۷:۵۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بی حالی برگ ها بخاطر تنش آبی و دمایی هست چه مقدار و چندروز یکبار آبیاری میکنید؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۳:۰۱:۳۵

فائزه بندری

حدود هفته ای یه بار بهش آب میدم یه هفته درمیون هم تو ابی که براش میریزم کود مایع هست و مقدار زیاد میدم که از کف گلدون بیرون بریزه البته الان که دارم میبینم قبلنا از کف گلدون میریخت جدیدا از سرش بیرون میریزه

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۳:۱۷:۱۱

کارشناس شماره ۲

کود مایعی که دارید ترکیباتش رو میدونید؟ یا میتونید یک عکس ازش ارسال کنید کودهایی که دارای مقدار بالایی ازت هستند باعث رشد طولی و علفی گیاه میشه بهتره ازش قلمه بگیرید تا گیاهتون به رشد جانبی تحریک بشه و برای ابیاری زمان مشخص نکنید خشک شدن سطح خاک را ملاک ابیاری قرار بدید هر زمان حدود یک سوم خاک گلدون خشک بود گیاه را ابیاری کنید و چک کنید در هر ابیاری چند قطره اب از زیر گلدون خارج بشه اگر این اتفاق نیافتاد ممکنه زهکش گلدون بسته شده باشه که حتما باید باز بشه و در این فصل بهتره دوماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار کود پتاسیم بالا و ماهی یکبار امینو اسید استفاده کنید سایر کودها در این فصل توصیه نمیشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۸:۱۸:۳۴

فائزه بندری

بله فکر‌میکنم زهکشی گلدونم مشکل داشته باشه که برای رفعش سعی میکنم خاک های دورتادور گلدون رو خارج کنم به جاش خاک جدید بریزم ولی برای قلمه گیری هم درست نمیدونم چندتا میشه ازش گرفت اون رو هم لطف میکنید بگید چه جوری انجامش بدم عکس از کودهای مایع هم خدمتتون میفرستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۸:۲۴:۵۸

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا کود سه بیست که ازت بالایی داره هست شما از این کودها فقط اسید هیومیک رو دوماه یکبار استفاده کنید و برای تقویت ریشه و برگ کود پتاسیم بالا 36-12-12 و فسفر بالا10-52-10 را تهیه کنید در عکس براتون شکل جایی که بهتره قلمه بگیرید را میزارم حتما قلمه به این شکل گرفته بشه که گیاه بتونه برگ جدید تولید بکنه

تصاویر ارسالی
محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۲۳:۰۲:۲۳

فائزه بندری

واقعا ممنون از توضیحات جامع و‌مفیدتون فقط اخرین مطلبی که متوجه نشدم اینکه برای تعویض خاک گلدون نیاز هست کل گل رو بیرون بیارم یا همون خاک های اطرافش رو خالی کنم و خاک برگ جدید بریزم کافیه؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۲۳:۲۸:۱۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله برای تعویض خاک نیازهست کل گیاه رو بیرون بیارید فقط خاک اطراف ریشه رو خالی نکنید که تنش وارد بشه و بعد از کاشت در خاک جدید اولین ابیاری باقارچکش انجام بشه حتما

۱۴۰۰-۰۸-۰۸ ۱۱:۳۳:۵۱

فائزه بندری

خیلیم عالی ممنونم متوجه شدم ،بله حتما?

۱۴۰۰-۰۸-۰۸ ۱۲:۰۷:۴۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم موفق باشید

۱۴۰۰-۰۸-۰۸ ۱۳:۲۹:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@