پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

poti

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوه ای روی برگ لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۵۵۸

سلام ، خسته نباشید روی دو تا از برگ های لیراتا داره لکه های قهوه ای ظاهر میشه . می خواستم بدونم علتش آبیاری هست و یا قارچه ؟ سایر برگ ها سالم هستند .

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۳:۵۶:۰۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لکه های قارچ در اثر رطوبت بالا ایجاد شده غبار پاشی را متوقف کنید و بین دو ابیاری اجازه بدید نصف ارتفاع خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و در هر ابیاری از باز بودن سوراخ های زهکش گلدون اطمینان حاصل کنید. گلدون جایی باشه که نور خوب و غیر مستقیم داشته باشه بیماری قارچی در محیطی که نور مناسب و تهویه خوب نداره بیشتر گسترش پیدا میکنه. برای کنترلش از قارچکشی که براتون لینکشو میزارم سه بار به فاصله سه روز اسپری کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۸:۰۹:۲۱

poti

قارچ کش را فقط به اون دو برگ بزنم یا به همه برگ ها ؟ ضمنا زیر برگ ها هم اسپری کنم ؟

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۱۹:۵۱:۴۶

کارشناس شماره ۲

بله به پشت و روی برگ ها اسپری کنید و به برگ های سالم هم اسپری کنید جهت پیشگیری و روند تغییرات و بزرگ شدن لکه ها رو چک کنید اگر لکه ها بیشتر شد یااندازه لکه بزرگتر شد از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۸-۰۷ ۲۲:۵۸:۲۰

poti

سلام خسته نباشید طبق دستور سم کش را سه بار سه روز یک بار اسپری کردم . همچنین میزان آبیاری را از هفته ای یک بار به دو هفته یک بار تغییر دادم . گسترش لکه ها بیشتر نشده است و فقط همان دو برگ است اما همان دو برگ بیشتر شده است چه دستوری می دهید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۱۰:۳۳:۰۵

poti

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۱۰:۳۵:۲۳

کارشناس شماره ۲

بله بیماری درحال گسترش هست از سم استفاده شده داخل آب ابیاری هم استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۴ ۲۳:۱۷:۴۲

poti

نه نگفتید در آبیاری استفاده کنم میزان مربوطه را بفرمایید چقدر در آب قاطی کنم ؟ ممکنه ریشه ها گندیده باشد ؟

۱۴۰۰-۰۸-۲۸ ۱۴:۳۵:۴۳

کارشناس شماره ۲

بله احتمال پوسیدگی ریشه وجود داره پوکه های سطح خاک رو هم بردارید و بدون اسیب به ریشه و تخلیه خاک اطراف ریشه ریشه رو بررسی کنید اگر حالت نرم و پوسیده داشت قسمت های پوسیده باید جدا بشه و بعد قارچکش به ریشه اسپری بشه و درخاک جدید بکارید اگر پوسیدگی وجود داشته باشه خاک هم الوده هست بعد از کاشت مجدد اولین ابیاری با قارچکش ابیاری دوم با اسید هیومیک انجام بشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۰-۰۸-۲۹ ۲۳:۲۶:۱۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@