پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اکرم عباسی

تعداد سوال: ۱

خشک شدن برگ سبز کاج مطبق ویژه

تعداد بازدید ۳۳۴

سلام، وقت بخیر کاج مطبقم، نزدیک پنجره است، هوای اتاق خنک و چرخش هوا داره، هفته ای یک مرتبه آبیاری و دوهفته یکبار هم اسپری روی برگها میشود. از یکسال پیش تا کنون که خریداری شده، خاک عوض نشده، کوددهی هم نشده. چندماه پیش برگها زرد و خشک میشد اما الان فقط سبز خشک میشوند😭. دراین یکسال هم هیچ طبقه ای اضافه نشده.چکار کنم حال کاج مطبقم خوب بشه و دوباره سرحال بشه؟؟ میتونم کود مایع 202020+Fe بهش بدم. کی خاکش رو عوض کنم؟؟ بهار یا زمستون یا همین پاییز؟؟؟ ممنونم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۰۹ ۱۴:۴۸:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . کاج مطبق به کود کلات اهن نیاز داره و براش بسیار ضروریه . در بهار و تابستان هر دو هفته یکبار بهش آهن بدید و در پاییز ماهی یکبار . وقتی برگها سبز خشک میشن ، یعنی رطوبت محیط کمه و گیاه به رطوبت بیشتری نیاز داره . آیا سیستم گرمایشی منزل شوفاژ یا پکیج یا اسپیلت و مانند اینهاست ؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۰-۰۸-۰۹ ۲۲:۰۳:۴۶

اکرم عباسی

چطوری می توانم این کود را تهیه کنم؟؟ شما خودتون ارسال می کنین؟؟؟ بله ، متاسفانه در زمستان شوفاژ روشن. میکنم، البته شوفاژ سمت کاج خیر ، اما اتاق گرم میشه .در خصوص آب دادن حق باشماست، قبلاً دوبار در هفته آب میدادم اما چند ماه اخیر ، یکبار شده بود ممنونم از پاسخ‌گویی خوب تون

۱۴۰۰-۰۸-۰۹ ۲۲:۵۳:۰۹

کارشناس شماره ۱

بله کود کلات آهن لینکش رو براتون گزاشتم میتونید سفارش بدید . حتما مکان نگهداری رو تغییر بدید و گلدان را در محیط خنکتری قرار بدید . چون شوفاژ لوله هاش از کف رد میشه باعث گرم شدن کف زمین هم میشه که برای بعضی گیاهان ایجادِ مشکل میکنه . بازم اگه سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۳:۰۳:۴۵

اکرم عباسی

متاسفانه در لینک « ناموجود» ذکر شده امکان داره، چک کنید موجود شد، بهم اطلاع بدین ممنونم از لطف شما

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۳:۳۱:۳۰

اکرم عباسی

میتونم یه سوال هم در مورد کاکتوس هام بپرسم؟؟؟! این کاکتوس های من اصلا رشد ندارند البته فقط با آب تغذیه می‌شوند ، حس میکنم حالت بنسای یا مینیاتوری پیدا کرده اند. اگر امکان داره برای این عزیزان هم کود معرفی کنید ، ممنونم از صبر و حوصله تون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۳:۳۴:۵۲

کارشناس شماره ۱

کاکتوسهاتون بعلت دریافت نورِ کم در حال رشدِ علفی هستند . سعی کنید به کاکتوسهاتون نور بیشتری برسونید . در فصل رشد (بهار و تابستان )هر دو هفته یکبار به کاکتوسهاتون کود پتاس بالا و فسفر بالا به تناوب بدید . لینکش رو براتون میزارم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۹:۳۴:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@