پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهناز صوابی

تعداد سوال: ۱

لکه زرد روی برگ لیراتا ایجاد شده ویژه

تعداد بازدید ۴۵۵

سلام . من یک لیراتا دارم که حال عمومی اش عالیه و در حال رشد و برگ دهی با سرعت. شرایط نگهداری رو بسیار خوب رعایت میکنیم و کودهی مناسب داره. ولی الان دو تا برگ از پایین لکه سبز روشن یا زرد داره ایحاد میشه. قارچ کش هفته قبل اسپری کردم و کود آهن هم دادم. ممنون میشم به من و لیراتای قشنگم کمک کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۲:۵۵:۴۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون رو غبار پاشی می کنید؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۳:۰۰:۲۳

بهناز صوابی

براش جزیره درست کردم و غبارپاشی نمیکنم

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۳:۰۲:۳۲

بهناز صوابی

ببخشین میشه زودتر منو راهنمایی کنید؟ داره برای برگهای بیشتری این اتفاق میفته. و سایه زردی یا سبز روشن شدن رو دارم میبینم رو برگهای دیگه

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۵:۲۷:۲۲

کارشناس شماره ۲

بله حتما برای گیاهتون سم قارچکش/باکتری کش استفاده کنید قارچکش بردوفیکس یااکسی کلرور مس براش مناظره طبق دستور روی سم سه بار سم پاشی انجام بدید بیشتر سموم قارچکش سه بار به فاصله ۹ روز هست ولی شما بعد خربد طبق دستور روی بسته عمل کنید رطوبت خاک رو‌ چک کنید اجازه بدید خاک گلدون تا حدود نصف ارتفاع خشک بشه بعد ابیاری کنید و زهکش گلدونتون رو‌چک کنید که باز باشه فعلا دستگاه بخور سرد رو ازش دورنگهدارید تا سرعت رشد لکه ها متوقف بشه و اگر میتونید گلدون رو‌جایی بزارید که تهویه بالا داشته باشه و‌نور خوب غیر مستقیم این لکه ها در هوای بسته و نور کم بیشتر گسترش پیدا میکنن

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۷:۵۸:۰۶

بهناز صوابی

من قارچ کش ماکوزب استفاده کردم هفته قبل‌ . زه کش و تهویه و نور کاملا مطابق شرایط گیاه هست. آبیاری هم وقتی خاک تقریبا خشکه. با اطمینان میگم شرایط نگهداری اش کاملا اوکی هست‌ . آیا قارچ کش ماکوزب مناسب نیست؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۸:۰۳:۴۱

کارشناس شماره ۲

ببینیداین لکه ها هم در اثر قارچ و هم باکتری ایجاد میشه و برای تشخیص دقیق نیاز به کشت ازمایشگاهی داره به همین خاطر بهتره از قارچکش باکتری کش استفاده کنید اکسی کلرور مس یا بردوفیکس بهتره برای اینکار

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۲۳:۱۲:۳۲

بهناز صوابی

متشکرم . حتما انجام میدم

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۲۳:۲۴:۳۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم روند تغییرات رو طی یک هفته تا ده روز بعد سم پاشی میتونید از همین تاپیک اطلاع دهید

۱۴۰۰-۰۸-۱۱ ۰۱:۴۰:۰۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@