پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرزانه بیوک

تعداد سوال: ۲

زرد شدن برگ پتوس ویژه

تعداد بازدید ۴۲۹

سلام،من یه گلدون پتوس دارم که تقریبا یک ماهه برگاش دارن زرد و بی حال میشن،نور غیر مستقیم داره،تو راهرو ساختمان هست، وقتی خاک خشک میشه آبیاری میکنم و هفته ای یکبار هم غبارپاشی میکنم و کود آهن محلول در آب میدم، بعد از آبیاری هم زیرگلدونیو خالی میکنم که آب نمونه اونجا. چند ماهه دارمش ولی این یه ماهه شروع کرده به زرد شدن،تعدادی برگ زرد هم کندم ولی دارن زیاد میشن.لطف میکنید راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۷:۱۴:۲۸

فرزانه بیوک

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۷:۲۱:۲۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . پتوس به کود آهن بصورت جداگانه نیاز نداره . و استفاده از کود آهن میتونه به مرور به گیاه آسیب بزنه .از طرفی پاییز باید به مرور کوددهی کم بشه و در فصل زمستان کوددهی کاملا قطع بشه . آیا راهرو دمای یکنواخت داره یا نوسان دما داره ؟ دما حدودا چند درجه است ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۱۹:۳۹:۱۴

فرزانه بیوک

دیدم زرد شده،تو دوهفته، هفته ای یکبار بهش آهن دادم.کلا دودفعه بهش آهن دادم دمای راهرو همون دمای محیط بیرونه چون پنجره بازه

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۲۰:۰۵:۴۰

کارشناس شماره ۱

کوددهی رو قطع کنید . برگهای زرد رو جدا کنید و گلدان را به مکان گرمتری منتقل کنید . آبیاری را طبق روال با خشک بودن خاک گلدان انجام بدید اگر برگها روباره زرد شدند ناچار هستید که ساقه های بلند اش رو قطع کنید تا انرژی گیاه بیشتر از این مصرف نشه و بتونه این تنش رو پشت سر بزاره . اگه سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم .

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۲۱:۳۷:۰۱

فرزانه بیوک

خیلی ممنونم سوال دیگه اینکه چه دمایی مناسبه؟ و از راهرو بیارم تو خونه یه تنش دیگه بهش وارد نمیشه؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۰ ۲۱:۵۴:۱۱

کارشناس شماره ۱

معمولا دمای بیست تا ۲۵ درجه خوبه . بعد از انتقال به داخل منزل اول یه جای خنکتر خونه بزارید و بعد کم کم به محیط گرم عادتش بدید .

۱۴۰۰-۰۸-۱۱ ۰۸:۱۵:۰۷

فرزانه بیوک

متوجه شدم ممنون خیلی لطف کردید

۱۴۰۰-۰۸-۱۱ ۱۰:۳۱:۴۰

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۸-۱۲ ۰۶:۰۵:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@