پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نگار روحزاد

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ زاميفوليا ویژه

تعداد بازدید ۴۶۴

سلام گلدان زاموفيلياي من دو روز پيش چند شاخه شروع به زرد شدن كرد و هي بيشتر شد به صورتي كه شاخه زرد شده كج شده من شاخه را بريدم الان بايد چيكار كنم؟ ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۱ ۲۳:۰۹:۱۸

نگار روحزاد

الان يكي از شاخه ها هم كه سبز و خوب بود كج شده و به سمت پايين اومده فعلا با يك ميله نگهش داشتم لطفا راهنمايي كنيد چيكار كنم تا دوباره حال گلدونم خوب بشه??

۱۴۰۰-۰۸-۱۱ ۲۳:۱۳:۲۴

نگار روحزاد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۸-۱۱ ۲۳:۱۴:۵۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وبتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاریتون به چه صورت هستش و در هر نوبت آبیاری چه مقدار آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۲ ۰۶:۰۳:۴۶

نگار روحزاد

هر ١٠ روز يكبار اندازه يك اب معدني كوچك يكم بيشتر

۱۴۰۰-۰۸-۱۲ ۰۹:۰۱:۵۴

کارشناس شماره ۱

لطفا گیاه رو از خاک دربیارید و وضعیت ریشه و ریزوم ها رو از نظر پوسیدگی چک کنید

۱۴۰۰-۰۸-۱۲ ۱۱:۱۷:۲۰

نگار روحزاد

خودم ميتونم اين كارو انجام بدم؟ گياه رو در بيارم مشكلي پيش نمياد؟

۱۴۰۰-۰۸-۱۲ ۱۱:۲۳:۱۵

کارشناس شماره ۱

بله نگران نباشید . اول کمی از سطح خاک رو بردارید و اطراف گلدون رو خالی از خاک کنید بعد به آرومی ، گیاه رو بصورت قالبی از خاک خارج کنید . و کمی از خاک اطراف ریشه رو خالی کنید و بعد ریزومها رو کمی فشار بدید ببینید سفته یا نرم شده ؟ ریشه ها سالم هستن یا سیاه و پوسیده شدن و به راحتی از ریزوم جدا میشن ؟ اگه پوسیدگی داشت باید تمام قسمتهای پوسیده رو جدا کنید . و بعد گیاه رو در خاکی جدید، و گلدانی کوچکتر بکارید . سعی کنید زهکشی گلدان حداقل ۵ سانت باشه تا تهویه ، در انتهای گلدان به راحتی انجام بشه و گیاه کمتر در معرض پوسیدگی قرار بگیره . اما اگه ریشه ها کاملا سالم و ریزومها کاملا سفت بودند ، نشانه ی اینه که یا آبیاری نامنظم و ناکافی بوده و یا اینکه محیط نوسان دما داشته . که در این صورت میتونید با کنترل دما و آبیاری درست و کافی از زرد شدن سایر ساقه ها پیشگیری کنید و همینطور ساقه ای که زرد شده را جدا کرده و بعنوان قلمه استفاده کنید و در اب قرار بدید تا ریشه دار بشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم .

۱۴۰۰-۰۸-۱۲ ۲۰:۳۶:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@